Jump to content
İlhan

Mazda’nın Yıllık Küresel Satışlarının %25’ini CX-5 Modeli Oluşturuyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Dünya genelinde bugüne kadar 1,5 milyondan fazla satılan CX-5, Mazda’nın yıllık küresel satışlarının yüzde 25’ini oluşturuyor.

YENÄ° DÃNEM MAZDA CX-5

Farklı ülkelerde 90'dan fazla ödül kazanan yeni CX-5, İlk olarak 2012 yılında karşımıza çıkmıştı. Aradan geçen 6 yıl diliminde satış rakamı 1,5 milyonu geçti. Böylelikle Mazda Mx-5 modelinin dünya genelinde satış başarısından sonra, CX-5 modeli de bu başarıya şimdiden ortak oldu gibi.

2021 yılında hayata geçecek Skyactiv-X  projesi ile, tüm modellerinde olduğu gibi, CX-5 modelinde de satış rakamlarını arttıracağı düşünülüyor.

Ülkemizde motor hacminden dolayı, fahiş vergilendirmeye tabi olduğu için, maalesef hak ettiği satış rakamlarını yakalayamıyor. İlerleyen dönem ne gösterir bilinmez ama, alternatif düşük hacimli motor seçenekleri sunulduğunda eminim satış rakamları yükselecektir ülkemizde.


Tüm haberi görüntüle

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Sertang

yazının son cumlesıne katılıyorum kucuk hacımlı guclu bı motor lazım japonların hepsi yaptı bızım mazda daha beklıyor 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mümin
06.05.2018 at 12:51, Sertang :

yazının son cumlesıne katılıyorum kucuk hacımlı guclu bı motor lazım japonların hepsi yaptı bızım mazda daha beklıyor 

 

Highline Tiguan ve P. Sense Mazda CX-5 in fiyatları aşağıdaki gibi. (pazarlıkla CX-5 Tiguan dan daha ucuza rahatlıkla alınabilir) Mesele bence an itibariyle vergilendirme olmaktan çıktı. 1.4 - 1.5 - 1.6 CX-5 piyasaya girse Mazda fiyat politikasından dolayı bence yine 200K larda fiyatlandıracaktır. Çünkü herkes Doğuş'un fiyat politikasına göre hareket ediyor. 

Tiguan 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Highline   206.000,00 TL

 

Mazda CX-5 , SUV, Power Sense, 2.0 SKYACTIV-G AT (6 ileri otomatik)

208.550 TL'den başlayan fiyatlar

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Daimon

206 bine satılan Tiguan Highline modeli CX-5 e göre boş paket sayılır. CX-5 deki özellikle eklendiğinde Tiguan'ın fiyatı 270 binleri buluyor. Tiguan 1,4 hacimli motorlarda dört tekerden çekiş sistemi yok buna karşın CX-5'te de hayalet ekran yok. 

 

Bu şartlar altında ÖTV kaynaklı bir fiyat farkının öneminin kalmadığı anlaşılıyor. Geriye sadece yıllık ödenen MTV farkı kalıyor. CX-5 için yaklaşık 4000-TL olan MTV 1,4 Tiguan için 1500 civarı sanırım. Aynı özellikteki iki araçtan birisine 60 bin TL fazla ödeme yapmak, yılda ortalama 3500 TL fazla vergi ödemekten daha ekonomik geliyor 2, elide düşünen yurdum insanına.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...