Jump to content
A_Geyik

3. Nesil Mazda 3 Motor Stop Edildiğinde Sileceklerin Ortada Kalması

Tavsiye Edilen Mesajlar

A_Geyik

Yağmur yağarken ve silecekler auto konumundayken otomobili stop ettiğimde silecekler camın ortasında kalıyor. Silecekleri manuel olarak kapatmadan bu durumu çözmenin yolu var mı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
A_Geyik

C segmenti bir otomobil için bu bir eksiklik değil mi? Bazı B segmenti otomobillerde bile stop edildiğinde silecekler son kez çalışarak kapalı konuma geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
6 saat önce, A_Geyik :

C segmenti bir otomobil için bu bir eksiklik değil mi? Bazı B segmenti otomobillerde bile stop edildiğinde silecekler son kez çalışarak kapalı konuma geliyor.

C segmenti için daha ne eksiklikler göreceksiniz.. ama aynı şekilde C segmenti için şaşırtıcı fazlalıklar da göreceksiniz.. 

mazda'da işler biraz böyle yürüyor. D segmentinde bile opsiyonel olanı standart olarak C segmentine koyan, neredeyse B segmentinde bile standart olani C segmentine koymayan tuhaf bir marka...

keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle, tek derdiniz bu olsun:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Aslinda motoru stop etmeden önce silecekleri, farlari, klimayi tamamen kapatmak en iyi yoldur.  Bunu bir disiplin haline getirmek gerekir.  Gerçegi söylemek gerekirse bazen ben de bunlardan birini açik unutup motoru kapatabiliyorum.  Motoru kapatmadan önce "ben herseyi kapattim mi?" demek lazim.  Herkes birseyi unutabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3

Ben evden çıkarken ütü, ocak ve priz gibi şeyleri devamlı kontrol ettiğimden aynı geleneği kuzumda da devam ettiriyorum. İnmeden silecek, radyo ve klimayı kapatıyorum. Hatta bazen buna kendimi çok kaptırıp kapıları kilitledikten sonra kontrol ediyorum . İşin garip yanı bunları evimin garajında yapıyorum. Manyak mıyım neyim ? 😋😉

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.