Jump to content
leventnel7

Mazda CX-3 Servis Dışı Bakım

Tavsiye Edilen Mesajlar

leventnel7

Arkadaşlar Mazda yetkili servisi dışında (örneğin BOSCH CAR) bakım yaptıran varmı? Araç garanti dışı kalır mı? Yada 5 yıl garantiyi 3 e düşürürler mi? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? 

Malum ekonomi ortada, servis kampanyası da yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

uzatılmışlar hariç yasal  garanti etkilenmez, orjinal yedek parça ve servisin işçilik faturası ile. evde siz bakım yapın yine etkilenmez, hiç bakım yapmayın, bakım parçasının etkilemediği aksamın da garantisi bozulmaz.

Yasa teoride böyle, burası Türkiye her distribütör yokuşa vuruyor ama.

bosch veya X marka parça ile bakım yaparsanız garantisi biter ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
leventnel7

Anladığım kadarıyla parçanın üzerinde Mazda yazarsa sorun yok. Periyodik bakım ve yağ değişiminde   de geçerli bu durum. 

Bulunduğum şehirde Mazda servisi yok. Ayrıca bir sorun olduğunda yasal yükümlülük hariç Mazda’nın araçlarına sahip çıkacağına da inanmıyorum.

izmir servisi ile problem yaşamıştım. Şikayet etmek için aradım mazdayı bana geri döneceklerini söylediler. İki hafta sonra dönen olmayınca bir daha aradım. Bu sefer dövmedikleri kaldı bir tek. O nedenle Mazda merkeze güvenmiyorum. 

Bilginiz için teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

bakım yapan özel  servisin faturası torpidoda olsun ve kitapçığı kaşelesin. Yasal olarak sağlama alın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
leventnel7

Teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Yanlış hatırlamıyorsam BOSCH Car Service'den ağzı yananlar vardı .

Aydın - İzmir'den daha yakın Aydın - Muğla. @okkko da sitenin üyesi. Belki değerlendirmek istersiniz diye belirtmek istedim.

Araç garanti dahilinde iken maceraya değmez gibi geliyor bana zira bu işin garantisi dışında iyi niyet garanti süreci de var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
leventnel7

Zaten izmirden sonra Muğla’yı kullanıyorum son üç bakımdır sıkıntı yaşamadım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

@Zealot ün fikrinin ne olduğunu biliyordum ama aşağıdaki mesajı da tesadüf oldu bu konunun üstüne

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.