Jump to content

Mazda CX-5'imle İlk Kazam ve Önerileriniz

t-d
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar,

Malum daha yeni bir aylik bir mazda CX-5 kullanicisiyim. Bugun isiklari gectikten sonra, ara yolda sollama yapan bir arac onundeki aracin durmasiyla aniden durdu. Haliyle ben de aniden fren yapip durdum, hatta fren yaparken bu araca kesin oto fren yapar diye de dusundum. Neyse ben durduktan sonra arkamdaki arac da (audi a3 sanirim) bana carpti. Inip fotograf cektik. Tutanak tuttuk. 

Hasara gelince. Benim aracta bir sey yok aslinda pek. Biraz siyrik var, Alttaki plastik biraz iceri girmis. Cekici demiri yerlerdinden biri dusmus, ki buldum. Bir de bagajin hemen altindaki parcalar arasi bosluk biraz kapanmis. Bakinca o parca komple biraz geri gelmis gibi duruyor. 

Yine belirtmem gereken en onemli nokta benim bu araci cok cok uzun yillar kullanmak istemem. Yani amerikadaki gibi 500 bin km'yi gecene kadar yillarca kullanmak istiyorum. Yani hasar kaydi filan pek onemli degil. 

Size sormak istedigim ise simdi ne yapmam gerektigi. Tuttugum tutanakla servise gitmem gerektigini soyledi arkadaslarim. Bazilari serviste arac yatacak filan dedi. Bazilari hic goturme dedi. Bazilari hasar kaydi cikmasin dedi. Bu islerin nasil olduguna dair hic bir bilgim yok. Verebileceginiz her turlu oneri icin cok ama cok mutesekkir olurum arkadaslar. Serviste randevu almaktan, hangi servise goturebilecegime kadar, ne kadar beklemem gerektigine kadar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karşı tarafın trafik sigortasına bakın.. hangi firma olduğunu not alın.

en yakınınızdan uzağa doğru YETKİLİ servisleri arayın.

karşı tarafın trafik sigortası ile anlaşması olup olmadığını sorarak   anlaşması olan bir yetkili servise bırakın.

eğer kaskonuz varsa,  kaskonuzun anlaşmalı olduğu bir yetlili servise götürün.. kaskonuz karşı tarafın trafik sigortasından alır parayı..

mutalaka ama mutlaka yetkili servise götürün..   hasar gören parçaları yenisiyle değiştirsinler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle çok geçmiş olsun @Zealot dediği gibi yetkili servise götürün. Sizin başınıza gelenin birebir aynısı benim başıma geldi. bende uzun yıllar aracı kullanmayı düşünüyorum nasip olursa. hem içiniz rahat etmiş olur hemde ilerde bir problem olması halinde bütün mazda bayileri sizi muhattap olarak almak zorunda kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok tesekkur ederim arkadaslar. Cok sagolun iyi dilekleriniz icin. 

Karsi tarafin trafik sigorta bilgileri tutanakta var ama baska bir seyini almadim. Kimlik, ruhsat, police fotokoposi gibi. Arayip isteyecegim en kisa surede. 

Yetkili servise goturme konusunda tabii ki sizi dinleyecegim. Sanirim bayramdan sonra bir yetkili  servise goturecegim. Pazartesi bayiileri arayip gerekli bilgileri alacagim. 

@Mazda41 hocam simdilik Tunceli'deyim. Bana en yakin yer Diyarbakir ve sonra Antep, Adana su an. Bayramdan sonra Ankara'dayim. Umarim orayla uyar trafik sigortasi. Ama cok tesekkur ederim hocam yardim oneriniz icin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun.  hic tereddütsüz aracinizi uygun illerde bir iki bayi dolaşarak servise bırakın tertemiz yapsınlar. 

millet de bi acayip oldu, aman kaza çıkmasın aman hasar kaydı olmasın... 

5 yıl almanya'da kaldım o kadar araba alıp sattım bir kere bile bu muhabbeti duymadım. orada da elbette kazalar oluyor ama  sonuç olarak temiz yapılmışsa kimse sormuyor bile. 

ama memlekekette sizi tenzih ederim tabi varımzı yoğumuzu arabaya gömdüğümüz için haliyle çok fazla kıymete biniyor arabalar. herkes aman bir sorun olmasın da aman değeri düşmesin derdinde. bi tuhaf bir yerlere gitmeye başladı bu muhabbet. 

yani bir almana bir arabanin bir ev fiyatına hatta yeri gelince dört ev fiyatına satıldığı bir dünyayı anlatamazsınız. bu orada süper spor arabalar için de geçerli. tabi yerine göre değişmekle beraber atıyorum münih'te kıçı kırık bir daire bile 200- 300 bin euro. ama aynı adam misal  sıfır mazda 3'ü 18 bin eurodan alabiliyor. on-on iki asgari ücret. ama bizim burada c sinıfı bile oldu 150- 200 bin lira. yüz küsür asgari ücret yapıyor! sonra aman arabada bir hasar kaydı olmasın, aman boya olmasın değişen olmasın. 

biraz kafa şişirmece oldu ama malesef durum bu. netice itibariyle tertemiz yaptırın aracınızı pırıl pırıl binin derim. benim arabanın önünü köpek ısırdı delik deşik oldu en az on kişi aman abi yaptırma hiç kaydı çıkmasın falan filan dedi. valla hiç dinlemeden verdim servise yaptılar.. ne yapalim yani bir sonrakinin keyfi için hasarlı arabayla mi gezelim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 hours ago, Katil Balina said:

öncelikle geçmiş olsun.  hic tereddütsüz aracinizi uygun illerde bir iki bayi dolaşarak servise bırakın tertemiz yapsınlar. 

millet de bi acayip oldu, aman kaza çıkmasın aman hasar kaydı olmasın... 

5 yıl almanya'da kaldım o kadar araba alıp sattım bir kere bile bu muhabbeti duymadım. orada da elbette kazalar oluyor ama  sonuç olarak temiz yapılmışsa kimse sormuyor bile. 

ama memlekekette sizi tenzih ederim tabi varımzı yoğumuzu arabaya gömdüğümüz için haliyle çok fazla kıymete biniyor arabalar. herkes aman bir sorun olmasın da aman değeri düşmesin derdinde. bi tuhaf bir yerlere gitmeye başladı bu muhabbet. 

yani bir almana bir arabanin bir ev fiyatına hatta yeri gelince dört ev fiyatına satıldığı bir dünyayı anlatamazsınız. bu orada süper spor arabalar için de geçerli. tabi yerine göre değişmekle beraber atıyorum münih'te kıçı kırık bir daire bile 200- 300 bin euro. ama aynı adam misal  sıfır mazda 3'ü 18 bin eurodan alabiliyor. on-on iki asgari ücret. ama bizim burada c sinıfı bile oldu 150- 200 bin lira. yüz küsür asgari ücret yapıyor! sonra aman arabada bir hasar kaydı olmasın, aman boya olmasın değişen olmasın. 

biraz kafa şişirmece oldu ama malesef durum bu. netice itibariyle tertemiz yaptırın aracınızı pırıl pırıl binin derim. benim arabanın önünü köpek ısırdı delik deşik oldu en az on kişi aman abi yaptırma hiç kaydı çıkmasın falan filan dedi. valla hiç dinlemeden verdim servise yaptılar.. ne yapalim yani bir sonrakinin keyfi için hasarlı arabayla mi gezelim...

Tesekkur ederim hocam. 

Karsi taraf da bana ilk bunu diyince sasirdim zaten. Yani neden kayit tutmayalim ki. Neden onun bana elden verdigi para ile aracimi yaptirayim anlamadim. Ben de haliyle "olur mu oyle sey tabii ki tutanak tutup araci serviste yaptiracagim" diyince bir daha mevzu acilmadi. 

Hayir madem herkes oyle yapiyor ulkede demek ki hasar kaydi olmayan aractan daha cok korkmak gerekiyor. Muhtemelen kazaya karisip yetkili servis olmayan bir yerde yaptirmistir. Arac alimindan satimina fiyatindan bakimina ne yazik ki dunyanin kalan kismindan cok farkli bir yerdeyiz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hasar kaydı olmayan ama  boyası değişeni olan arabadan korkun.. özellikle de değişen parçası varsa..

hasar kaydı varsa da dışarıda yapılmış olabilir.  ama diğerine göre daha iyidir..

eğer geçmişten beri hep kaskolu ise araç,    hiç çekinmeyin.. %95 düzgündür.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...