Jump to content
İlhan

Akıllı Bileklik - Giyilebilir Teknoloji Tavsiyeleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Merhaba Arkadaşlar,

Konu Başlığından da Anlaşılacağı Gibi, İlerleyen Teknoloji İle Hayatımızı Kolaylaştıran  Yeni Ürünler Her Geçen Gün Hayatımıza Dahil Oluyor.

Bunlardan Birisi de Akıllı Bileklik - Saat - Giyilebilir Teknoloji Altındaki Ürünler. Akıllı Telefonlardan Sonra, Akıllı Saatler-Bileklikler Bayağı Bir Popüler Şu Sıralar. 

Bu ve Benzer Cihazları Amacına Uygun ve Hakkını Vererek Kullanıldığında Bayağı Bir Fayda Sağladığını Düşünmekteyim.

Akıllı Bileklik Altında Şu An Ülkemiz Pazarında, Bayağı Bir Çeşit Ürün Bulunmakta. Gelişen Teknoloji İle Ülkemizin Teknoloji Çöplüğüne Döndüğü de Bir Gerçek Maalesef.

Şimdi Konuyu Toparlayacak Olursam, "MazdaClubTR" Üyelerinden Bu Tip Cihazlar Kullanan Var mı?

- Kalp, Nabız ölçüm kalp atış hızı (özellikle kalp ritmi ile sıkıntı yaşayanlar koşu yaptıklarında belli bir miktarın üzerine kalp atış hızı çıkarsa uyarıyor)
- Uyku takibi
- Uzun süre oturursanız sizi yürümeniz/hareket etmeniz için uyarıyor(otururken hareket yapsanız da oturduğunuzu farkediyor)
- Günlük yürüyüş sayacı
-Bisiklet, koşu, yüzme vb faaliyetlere göre ayrı ayrı bölümler
- Alarm
- Aramayı sessize alma-reddetmek
- Mesaj okuma
- Whatsapp, instangram, sms , vb uygulama uyarılarını gösteriyor.

- Vs fazlası eksiği özelliklere sahip bu bileklikler.

Bu konuda sizlerin önerebileceği cihaz marka/modelleri nelerdir?

Şahsen ben şu an Huaweı Color Band 2 / Xiaomi Mi Band 2 / VeryFit Akıllı Bileklik arasında bir seçim yapmayı düşünüyorum. 

Haydi Keyifli Muhabbetler / Paylaşımlar Arkadalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

tıp ilerledi sanırım, eskiden Dr lar nabzi tansiyonu sık sık ölçmeyin derdi. hastalık hastası olmayın diye.  hagni elektronik aleleri vucuda yaklaştırmayın falan derlerken şimdi atar damar üstüne takın mı diyorlar?

popüler mi evet, ben onca bilgimi vermeyi tercih etmiyorum ama 3. cül firmalara

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Xiaomi Mi band 2 kullanıyorum, tercih sebebim tamamen Xiaomi'ye duyduğum güven ve şarj ömrünün uzunluğu idi. Adımsayar, nabız ölçümü, hareketsizlik uyarısı, telefon ve mesajları titreşimle bildirmeyi kullanıyorum, uyku takibi kapalı ve şarjı 1 ay+1hafta kadar gidiyor bana. Su geçirmiyor, bir sürü farklı kalitede ve tasarımda kayışı mevcut, telefonla entegrasyonu çok iyi, 100tl fiyat bedava. Benim bundan fazla bir beklentim yok, bundan fazla beklentisi olup da akıllı saat alanların çoğunun saati şuan çekmecelerde duruyor :) Ne zaman gelişmiş akıllı saatlerin pil ömrü 15 günleri bulur, o zaman düşünebilirim, şuan akıllı bileklikler en iyi ara çözüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Mi band 3 çıktı ancak biraz pahalı. Mi band 2 halen fiyat performans ürünü. Fazlası ile iş görür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Obivan

Yaklaşık 1 sene kadar Xiaomi Mi band 2 kullanmıştım ve cidden akıllı bileklikler arasındaki en iyi seçim bu cihazdır. Şarjının yaklaşık 1 ay dayanması olsun, hem uyku takibi hem de aktivite kaydının tutarlı takip etmesi olsun cidden akıllı bileklikler için standartları belirleyen bir cihazdı.

Miband2 deki iyi referanslarla yılbaşında yine bir Xiaomi modeli olan Amazfit Pace akıllı saatini Gearbest sitesi üzerinden uygun denilebilecek bir fiyata edindim. Piyasada olan akıllı saatlere göre en büyük artısı 5-8 gün civarı olan şarj süresi ve ekranınındaki Always On teknolojisi ile gün ışığında bile ekranı açmadan saatin okunabilmesi.

Saatle ilgili detaylı bir inceleme

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
12 dakika önce, Obivan :

Yaklaşık 1 sene kadar Xiaomi Mi band 2 kullanmıştım ve cidden akıllı bileklikler arasındaki en iyi seçim bu cihazdır. Şarjının yaklaşık 1 ay dayanması olsun, hem uyku takibi hem de aktivite kaydının tutarlı takip etmesi olsun cidden akıllı bileklikler için standartları belirleyen bir cihazdı.

Miband2 deki iyi referanslarla yılbaşında yine bir Xiaomi modeli olan Amazfit Pace akıllı saatini Gearbest sitesi üzerinden uygun denilebilecek bir fiyata edindim. Piyasada olan akıllı saatlere göre en büyük artısı 5-8 gün civarı olan şarj süresi ve ekranınındaki Always On teknolojisi ile gün ışığında bile ekranı açmadan saatin okunabilmesi.

Saatle ilgili detaylı bir inceleme

Bu saatte çağrı yanıtlama-konuşma özelliği var mıydı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Obivan
5 dakika önce, İlhan :

Bu saatte çağrı yanıtlama-konuşma özelliği var mıydı?

Yok, sadece Aramayı sessize alma-reddetme özelliği var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
Şimdi, Obivan :

Eyvallah bende öyle biliyordum. Ama bir kaç yerde var / yok - var mı yok mu vs tartışmalar okuyunca ben de tereddüt ettim. Bir dönem benim de takibimdeydi bu saat. İlk olarak yuvarlak tasarımlar pek hoşuma gitmiyor. İkincisi de artan döviz kurlarından dolayı takibini bırakmıştım.

Teşekkürler bilgilendirme için. Güle güle kullanın saatinizi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
11.06.2018 at 10:15, Obivan :

Bu akıllı bleklikler spor esnasında, misal yürüyüş, koşu vs gibi durumlarda tüm veriyi kendi hafızasına alıp. Akabinde telefonla eşleştiğinde, içindeki verileri telefona otomatik mi aktarıyor. Yoksa sürekli telefon  yakınında mı olması gerekiyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru
10 dakika önce, İlhan :

Bu akıllı bleklikler spor esnasında, misal yürüyüş, koşu vs gibi durumlarda tüm veriyi kendi hafızasına alıp. Akabinde telefonla eşleştiğinde, içindeki verileri telefona otomatik mi aktarıyor. Yoksa sürekli telefon  yakınında mı olması gerekiyor?

Kendi üzerinde tutup telefonla bağlantıya geçtiğinde aktarıyor. 
Ben de miband 2 kullanıyorum tavsiye ederim.  99 TL şu anda Türkiye'de satış fiyatı.  
Mi band aslında tam olarak şöyle tutuyor. Xiaomi sitesinde hesap açıyorsun. Telefona da yazılımı yükleyin giriş yapıyorsun. Verileri Xiaomi kendi serverlarında tutuyor. Dolayısı ile sen nereden bağlanırsan bağlan hesabına ve bilgilerine ulaşabiliyorsun. Önceden android tabanlı telefonda kullanıyordum şu anda ise ios tabanlı telefonda kullanıyorum. Android tabanlı telefonda performansı çok daha iyi. (Mesela ios da telefon çaldığında haber vermiyor. Son yazıcılı yükledikten sonra)
Bir beğendiğim yanı da kendi programı ile spor yaparken anlık nabız ölçmesi. Ayarladığın seviyeye geldiğinde uyarı vermesi.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
3 dakika önce, S.Halilduru :

Kendi üzerinde tutup telefonla bağlantıya geçtiğinde aktarıyor. 
Ben de miband 2 kullanıyorum tavsiye ederim.  99 TL şu anda Türkiye'de satış fiyatı.  
Mi band aslında tam olarak şöyle tutuyor. Xiaomi sitesinde hesap açıyorsun. Telefona da yazılımı yükleyin giriş yapıyorsun. Verileri Xiaomi kendi serverlarında tutuyor. Dolayısı ile sen nereden bağlanırsan bağlan hesabına ve bilgilerine ulaşabiliyorsun. Önceden android tabanlı telefonda kullanıyordum şu anda ise ios tabanlı telefonda kullanıyorum. Android tabanlı telefonda performansı çok daha iyi. (Mesela ios da telefon çaldığında haber vermiyor. Son yazıcılı yükledikten sonra)
Bir beğendiğim yanı da kendi programı ile spor yaparken anlık nabız ölçmesi. Ayarladığın seviyeye geldiğinde uyarı vermesi.  

Eyvallah Savaş'ım bilgilendirme için.

Peki Cihazın kendisinde ve uygulamasında Türkçe Dil desteği var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru
6 dakika önce, İlhan :

Eyvallah Savaş'ım bilgilendirme için.

Peki Cihazın kendisinde ve uygulamasında Türkçe Dil desteği var mı?

Rica ederim abi ne demek. 

Cihaz üzerinde Türkçe dil desteği yok. Eğer tarihi de gösterecek şekilde ayarlarsan ingilizce olarak görebilirsin. 
Telefona kurduğun yazılımda var. 

Bir de aşağıda yazdığın özellikler yok. Olanları yanlarına yazıyorum. 

- Aramayı sessize alma-reddetmek. ( bileklik titrer ve tuşa basarak durdurabilirsin. Ama telefon çalmaya devam eder)
- Mesaj okuma (mesaj geldiğinde bileklik titrer. Kimden geldiğini göstermez)
- Whatsapp, instangram, sms , vb uygulama uyarılarını gösteriyor. (bilgirim gelince bileklik titrer. Kimden geldiğini veya mesajı göstermez.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
7 dakika önce, S.Halilduru :

Rica ederim abi ne demek. 

Cihaz üzerinde Türkçe dil desteği yok. Eğer tarihi de gösterecek şekilde ayarlarsan ingilizce olarak görebilirsin. 
Telefona kurduğun yazılımda var. 

Bir de aşağıda yazdığın özellikler yok. Olanları yanlarına yazıyorum. 

- Aramayı sessize alma-reddetmek. ( bileklik titrer ve tuşa basarak durdurabilirsin. Ama telefon çalmaya devam eder)
- Mesaj okuma (mesaj geldiğinde bileklik titrer. Kimden geldiğini göstermez)
- Whatsapp, instangram, sms , vb uygulama uyarılarını gösteriyor. (bilgirim gelince bileklik titrer. Kimden geldiğini veya mesajı göstermez.)

Sanırım bu saydıkların 3 serisinde var. Eşimin yeğeni almış senin almış olduğun seriden. Onunla bir konuşma geçmişti bayramda, onun söylediklerinden aklımda kalan sanki 3 serisine bu özellikleri koymuşlar. Fiyat olarak ama 2 serisinin 2 katı neredeyse, yeni çıktığı için olsa gerek. 220 lira civarı şu an internette..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Fiyat konusu öyle evet. Ben 170 TL ye almıştım şu an 99 TL. Hatta bazı kampanyalar ile daha da uyguna gelebiliyor. 3 serisinin de fiyatı düşer ama en az 1 sene beklemek gerekir ve bence uzun bir süre bu açıdan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.