Jump to content
Mümin

Yeni modellerde MZD Connect Sistemi Geliyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

Japon otomobil üreticisi Mazda, katalogundaki tüm modellerde opsiyonel olarak yeni multimedya sistemi MZD Connect‘i sunacağını resmen açıkladı. Bu yenilik sayesinde Mazda sahibi iPhonekullanıcıları, Apple CarPlay entegrasyonundan faydalanabilecekler. Böylece araç kullanırken arama yapmak, mesaj göndermek ve Apple Music uygulamasından müzik dinlemek çok daha keyifli hale gelecek.

Öte yandan Apple Maps aracılığıyla navigasyonu MZD Connect‘in araç içi ekranına yansıtabilmek de mümkün olacak.

Peki tüm bunlar sadece iPhone için mi? Elbette hayır. Mazda gelecekte benzer bir opsiyonel güncellemeyi Android cihazlar için de hazır hale getireceğini duyurdu.

Akıllı telefonlar MZD Connect sistemine USB girişi aracılığıyla bağlandıktan sonra vites topuzunun hemen altında bulunan HMI Commander isimli joystik tarafından kontrol edilebilecek. Androidcihazları da USB ile araca bağlayarak Commander ünitesiyle müzikler arasında geçiş yapabilmek hayal olmaktan çıkacak.

 

Mazdan%C4%B1n-yeni-modellerine-MZD-Connect-sistemi-geliyor-750x430.jpg

Mazda sahibi olmak isteyen müşteriler CarPlay ile Mazda’nın kendi multimedya eğlence sistemi arasında özgürce tercihte bulunabilecekler. Siri yine gelen iMessage ve WhatsApp mesajlarını okuyabilecek, Google Sesli Asistan yardımıyla Android cihazların benzer özellikleri çalıştırılabilecek.

Android Auto ile navigasyon uygulaması, o anki konumun etrafında bulunan dikkat çekici noktaları sürücüye tavsiye edecek. Haritalar sürekli güncellenirken telefondan arabaya rota transferi gerçekleştirilebilecek.

Hem yazılım, hem de donanım tarafında müdahale gerektiren bu güncelleme için 6 Ağustos tarihine işaret ediliyor.

 

Kaynak


View full haber

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
vethekim

Ücret biraz tuzlu diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Forumda bansi geçmişti. Fiyat önemli nokta.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina
10 saat önce, vethekim :

Ücret biraz tuzlu diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Forumda bansi geçmişti. Fiyat önemli nokta.

400 dolar gibi bir şeydi sanırım. 400 dolara orta üst sınıf bir phablet alıp arabanin uygun bir yerine kalıcı monte ederek kullanırım daha iyi:)) iki tane usb var birini de onun sarjina ayırdın mı bitti gitti...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×