Jump to content
Bariscx3

Mazda CX-3 Yedek Kumanda

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bariscx3

Merhaba

cx3 motion 2016 aracı olanlar,

aracınızın asıl kumandasının (kapı açma kumandası) alt kısmındaki tırnak açıldığında kumandanın içinden sürücü kapısını açabileceğiniz metal anahtar çıkıyor. Yedek kumandanızda da tırnak açılarak çıkan normal anahtarınız var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

sizin araçta yok herhalde? başkasında olabileceğini mi düşündünüz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bariscx3

Merhaba

yedek kumandamı kaybettim, eğer arabayı satın aldığımda verilen bu yedek kumandanın içinden metal anahtar çıkıyorsa (kaybettiğim yedek kumandamın içinfe metal anahtar var mıydı hatırlamıyorum) sürücü kapısının anahtar sokma mekanizmasını da değiştireceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit.
yanıtlandı (düzenlendi)

Çıkıyor.  2 anahtar da birbirinin aynısı.

Ekleme: Pakete göre farklılık olduğunu sanmıyorum ama aracım p. sense.

Mücahit. tarafından düzenlendi
ekleme

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
Bir saat önce, Bariscx3 :

Merhaba

yedek kumandamı kaybettim, eğer arabayı satın aldığımda verilen bu yedek kumandanın içinden metal anahtar çıkıyorsa (kaybettiğim yedek kumandamın içinfe metal anahtar var mıydı hatırlamıyorum) sürücü kapısının anahtar sokma mekanizmasını da değiştireceğim.

Eğer yedek anahtarı kaybettiyseniz, göbeği değiştirmeniz bir işe yaramayacaktır. Araç beyninden bütün anahtar kayıtlarını silip, elinizdeki anahtarı tekrar tanıtmalısınız. Bu şekilde, kayıp olan anahtar ile araç çalışmayacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bariscx3

Merhaba

bahsettiğiniz sistem şifresini elimdeki ve yeni gelecek olan kumanda için değiştireceğim, bu kesin. Ama kaybettiğim kumanda içerisinde metal anahtar var diyorsunuz, bu halde kaybettiğim kumanda birinin eline geçerse değişen şifre sayesinde aracı start stop düğmesinden çalıştıramayacak ama kumanda içerisindeki anahtarla kapıyı açabilecek. Bu ihtimali değerlendiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Her iki anahtar içinde metal anahtar mevcut 

Bu arada, yedek kumandalı anahtarı almalısınız. Allah esirgesin araç çalınması halinde kasko ödeme yapmaz yedek anahtar olmaz ise 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR

Biraz geç gördüm abilerim yanıtlamışlar fakat yedek anahtar fiziksel olarak asıl anahtarın aynısı. Anahtarsız giriş çalıştırıyor mu denemedim ama onun dışında 1 e 1 kopyası. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.