Jump to content
Katil Balina

3. Nesil Mazda 3 Titreme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tarahumara
10 dakika önce, AhmetK44 :

N de i stop çalışmıyor 

N ye alır almaz istop devreye giriyor. Hatta frene basmanıza bile gerek olmadan. Düz zeminde durduğum zaman N ye alıp el frenini çekiyorum genelde. Ayağımı frende bekletmemek için. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetK44
3 dakika önce, Tarahumara :

basmanıza

23 dakika önce, Tarahumara :

Neden vitesi N konumuna alır almaz titreme geçiyor o zaman? 

N de i stop çalışmıyor  

El frenini cekmeyince devreye girmiyor i stop. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
19 saat önce, AhmetK44 :

N de i stop çalışmıyor  

El frenini cekmeyince devreye girmiyor i stop. 

N de istop çalışıyor. El freni ile alakası yok istopun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetK44
2 saat önce, Tarahumara :

N de istop çalışıyor. El freni ile alakası yok istopun. 

Tam bilmiyorum o zaman

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz

arkadaşlar geçenlerde baktım ki akü iyiden iyice zayıflamaya başladı bende aküyü değiştireyim dedim yolda kalmadan hatta geçen gören mazdaya gittim akü olsaydı takacaktık ama ellerinde yoktu bende izmir'e gidince taktırırım dedim artık 63 mutlu efb taktırdım. neyse gelelim olaya titreme olayı tamamen ortadan kalktık hiçbir şekilde artık vites D deyken durduğumda frende stop etmeden şu titreme olayı yok :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Yılmaz
13 dakika önce, kadirgündüz :

arkadaşlar geçenlerde baktım ki akü iyiden iyice zayıflamaya başladı bende aküyü değiştireyim dedim yolda kalmadan hatta geçen gören mazdaya gittim akü olsaydı takacaktık ama ellerinde yoktu bende izmir'e gidince taktırırım dedim artık 63 mutlu efb taktırdım. neyse gelelim olaya titreme olayı tamamen ortadan kalktık hiçbir şekilde artık vites D deyken durduğumda frende stop etmeden şu titreme olayı yok :) 

Bu durumdan kaynaklı bir sorun olabilir. Benim akü de alarm verir durumda yazı çıkarır gibi ama değişime de göz kırpıyor. 

IMG_20190424_073834.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
4 dakika önce, Mustafa Yılmaz :

Bu durumdan kaynaklı bir sorun olabilir. Benim akü de alarm verir durumda yazı çıkarır gibi ama değişime de göz kırpıyor. 

IMG_20190424_073834.jpg

:D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01

Merhabalar ,

bugün aküyü değiştirdim yenisiyle....

titreme geçti valla çok mutluyum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

O zaman, titremenin sebebi zayıf akü diyebiliriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kayagurkan

Herkese merhaba,

2015 model mazda 3 power aracımda titreme sorunu var. 2016 yılımda ilk aldığımda 3500 km de şanzıman değişti. Sorun gider öldü ama 45000 km de tekrar titreme ve mekanik sürtünme sesi nedeniyle tekrar şanzıman değişti.(18.05.2019) ancak titreme ve geri vitese geçmişindeki vuruntu hala devam ediyor. Herter hala sorun yok demekle yetiniyor. Yarın aracı alacaklar ve şanzımanı araca tekrar tanıtacağız gibi saçma bir şey söylediler. Çok ama çok yoruldum. Ankara haricinde bu sorunu olup çözüme ulaştıran var mı? Yardım lütfen. (Aracı benzin döküp yakacağım az kaldi) (gol makinesi diye aldık çamaşır makinesi cikti:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
9 saat önce, kayagurkan :

Herkese merhaba,

2015 model mazda 3 power aracımda titreme sorunu var. 2016 yılımda ilk aldığımda 3500 km de şanzıman değişti. Sorun gider öldü ama 45000 km de tekrar titreme ve mekanik sürtünme sesi nedeniyle tekrar şanzıman değişti.(18.05.2019) ancak titreme ve geri vitese geçmişindeki vuruntu hala devam ediyor. Herter hala sorun yok demekle yetiniyor. Yarın aracı alacaklar ve şanzımanı araca tekrar tanıtacağız gibi saçma bir şey söylediler. Çok ama çok yoruldum. Ankara haricinde bu sorunu olup çözüme ulaştıran var mı? Yardım lütfen. (Aracı benzin döküp yakacağım az kaldi) (gol makinesi diye aldık çamaşır makinesi cikti:)

akünüz hiç değişti mi? yada akünün ölçümü yapıldı mı ben ve bir çok kişi titremeyi aküyü değiştirdikten sonra geçtiğini söyleyebilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kayagurkan

Merhaba akü hiç değişmedi. Ancak dediğim gibi 3500 kmdeyken aynı sorunum vardı. Ancak bugün aracı alacaklar ben akünün ölçümünü yaptırayım. Teşekkürler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01
11 saat önce, kayagurkan :

Herkese merhaba,

Merhabalar,

2 defa şanzımanı değişmiş aracı geri iade etmek lazımdı ama Türkiyede maalesef tüketici hakları tam anlamıyla koruma altına alınmadığı için insanlar böyle zor durumlarda kalıyor maalesef....

Örneğin youtube'da takip ettiğim bir kanal var arkadaş Rusyada avukat... Uğraştığı alan sadece otomobiller bunların garanti problemleri ve geri iadeleri.... Rusyadaki kanuna göre servise garanti kamsamındaki tamir için bıraklıan araç 45 gün içinde sorunu giderilemezse satıcı firma ya aracın aynısı ile (yeni) değişimi yapıyor yada aracın (yeni) bedelini ödüyor... Tabi dava açıyorsunuz satıcıya...

Ama bu avukat arkadaş ne araçlar (Mercedes BMW vs.) geri iade etti ve para iadelerini aldı şaşırdım kaldım.... Bazı saıtıcılar dava açıldığında direk anlaşmaya gidiyorlar bazıları dava sonuçlanana kadar uğraşıyorlar ama hep onlar haksız çıkıyor.....

Bence sizde uğraşın biraz ne bileyim bilir kişi raporu ekspertiz raporu falan alın.... Yada en iyisi aracı tekrar servise götürdüğünüzde aracı servise teslim tutanağı imzalaşın ve hukuki süreci başlatın....

Youtube kanalı aşağıda....

https://www.youtube.com/channel/UC93GxHXgjjvVd6Z-nULOdXQ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kayagurkan
10 dakika önce, Sergio_01 :

Merhabalar,

2 defa şanzımanı değişmiş aracı geri iade etmek lazımdı ama Türkiyede maalesef tüketici hakları tam anlamıyla koruma altına alınmadığı için insanlar böyle zor durumlarda kalıyor maalesef....

Örneğin youtube'da takip ettiğim bir kanal var arkadaş Rusyada avukat... Uğraştığı alan sadece otomobiller bunların garanti problemleri ve geri iadeleri.... Rusyadaki kanuna göre servise garanti kamsamındaki tamir için bıraklıan araç 45 gün içinde sorunu giderilemezse satıcı firma ya aracın aynısı ile (yeni) değişimi yapıyor yada aracın (yeni) bedelini ödüyor... Tabi dava açıyorsunuz satıcıya...

Ama bu avukat arkadaş ne araçlar (Mercedes BMW vs.) geri iade etti ve para iadelerini aldı şaşırdım kaldım.... Bazı saıtıcılar dava açıldığında direk anlaşmaya gidiyorlar bazıları dava sonuçlanana kadar uğraşıyorlar ama hep onlar haksız çıkıyor.....

Bence sizde uğraşın biraz ne bileyim bilir kişi raporu ekspertiz raporu falan alın.... Yada en iyisi aracı tekrar servise götürdüğünüzde aracı servise teslim tutanağı imzalaşın ve hukuki süreci başlatın....

Youtube kanalı aşağıda....

https://www.youtube.com/channel/UC93GxHXgjjvVd6Z-nULOdXQ

Merhaba,

Bende bir sonuç alacağımı düşünmüyorum aslında. Herter deki ustaya durumu anlatıyorum sende öküz altında buzağı arıyorsun kardeşim gibi cevap alıyorum. Gerçekten isteyerek ve severek aldığım aracımdan soğutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sorun çözülürse yine aynı keyifle binecegim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...