Jump to content
Mazda_Ozan

Lubex Motor Yağları ya da Belgin Oil hakkında bilgisi olanlar ya da deneyimi olanlar var mı ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda_Ozan

 Geçtiğimiz yıllarda bir iki defa NTV de reklamlarıyla karşılaştığım fakat sonrasında hiç sorgulamadığım bu markayı sizlerle paylaşmak istedim. Merakım üzerine araştırdım ki meğer ülkemizde 1953 yılında kurulmuş olan Belgin adında yağ üreticimiz varmış da ben bilmiyormuşum. 2002 yılından bu yana da Türk Silahlı Kuvvetinin tüm yağ tedariğini sağlayıp şu an motorsporlarına merak salmış, modern labarotuarlarda ar-ge çalışmaları yapıp 5 kıtada 40 ülkeye ürün ihracatı mevcutmuş. Detaylarında 2014 yılında EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli Kapsamında "Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız" seviyesine ulaşan ve bu belgeyi almaya hak kazanan Türkiye'nin ilk madeni yağ firması olduğunu , farklı OEM onay belgelerine sahip olduğunu ve  Belgin Madeni Yağlar A.Ş , 1999 yılında Lubex markasını edinerek motor yağları ile otomotiv endüstrisine adım atmış, mineral, yarı sentetik ve tam sentetik olarak, değişik vizkösite sınıflarında uluslararası standartta ürünler çıkarmakta olduğunu okudum. 

Tüm bunlara ek olarak, uzun zamandır otomobillerle ilgili youtube'da kendin yap (yağ değişimi veya şanzıman yağı değişimi) izletilerinde karşılaştığım bir durumu sizlerle paylaşacağım. Kimi japon, kimi rus, kimi amerikan, kimi alman hiçbirinde özellikle mobil , özellikle castrol magnatec, eneos vs gibi bir marka tutkusu görmedim, aksine hayatımda hiç görmediğim markada yağlardı ve en önemlisi kendi ülkesinin ürettiği ürünlerdi. Buradan yola çıkarak ben bir de tavsiyede bulunmak istiyorum; çok iddialı olmayan ve benzinliklerde satılan bp, opet, shell, petrol ofisinin ya da totalin etiketleri olan yağları kullanan arkadaşlara özellikle sesleniyorum, paranızı bu ürünlere verene kadar yeteri kaliteye ulaştığına inandığım, "fiyat avantajı"da olan kendi ülkemizin ürünlerini tercih edebilirsiniz. Şahsen ben gönüllü olarak kendi aracıma * Lubex SYN 0W-30 tam sentetik motor yağı , Lubex ATF 3 Şanzıman ve Direksiyon Yağı , Lubex DOT-4 Fren Hidroliği aldım. deneme amaçlı kullanacağım. Saygılarımla...

http://www.belginoil.com/tr/kurumsal/tarihce

http://lubex.com.tr/tr-tr/urunlerimiz/binek-ve-hafif-ticari-yaglari.htm

https://www.n11.com/arama?q=lubex+motor+yağı&srt=NEWEST&litre=4+L&m=Lubex

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...