Jump to content
mrtslk

3. Nesil Mazda 3 Mazda Connect Güncelleme Esnasında Çöktü. Çözümü.

Tavsiye Edilen Mesajlar

vethekim
10 saat önce, mrtslk :

doğrusu en başında çalışan sisteme hiç dokunmamak:) cok kolay bozulabiliyor:)    

Bende aynı düşüncedeyim. Tecrübe ile sabit. böyle olacağını bilseniz hiç dokunurmuydunuz acaba merak ettim doğrusu. 

tebrik ederim sizi. en azından ilerde sıkıntı yaşayabilecek arkadaşlar için güzel iş yapmışsınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko

Bu işi yapacak eğitim masrafları 4.500ün kat kat üzerinde. Tebrikler...

Sizi bozulan cmu yu değiştirmek yerine 500liraya sistem geri getirme işini yapmaya davet ediyorum. Bu kadar çok kurcalayıp bozan arkadaş varken bayağa iş çıkar size aslında... 🤣🤣😁😁

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

tebrikler, büyük iş gerçekten. yüklediğiniz yerdeki görseller zamanla kaybolabilir diye fotoları konunun içine de ekledim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mrtslk
07.09.2018 at 01:35, okkko :

Bu işi yapacak eğitim masrafları 4.500ün kat kat üzerinde. Tebrikler...

Sizi bozulan cmu yu değiştirmek yerine 500liraya sistem geri getirme işini yapmaya davet ediyorum. Bu kadar çok kurcalayıp bozan arkadaş varken bayağa iş çıkar size aslında... 🤣🤣😁😁

:) dediğim gibi kurcalamamak en iyisi

07.09.2018 at 13:11, Mehmet Özdemir :

tebrikler, büyük iş gerçekten. yüklediğiniz yerdeki görseller zamanla kaybolabilir diye fotoları konunun içine de ekledim.

Teşekkür ederim. Super olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao

Elinize saglik, cok onemli bir konuda iyi bir girisimcilik ornegi sergilemissiniz, her donem herkesin isine yarayacak bir calisma bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Valla bravo. Neticede böyle bir felaketi yaşayan hepimiz önce evde tamir yoluna gideriz ama bilgisayar ve teknik bilgisi olmayanlar için çok sıkıntılı bir an olurdu bu.

Tebrik ediyorum sizi. Geçmiş olsun.

Ha şu da var. Yerinizde olsam bu işlere devam ederdim. Çözmüşsünüz olayı. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Tebrikler. Büyük başarı. Yurtdışı forumları güncelleme sırasında/öncesinde yanlış işlem yaparak sistemi çökertip ağlayan arkadaşlarla dolu. Bir de direk çipe erişmektense, cihazın arkasından seri bağlantı yöntemi ile bağlantı kurulup aynı işlem yapılamıyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mrtslk
50 dakika önce, Tarahumara :

Tebrikler. Büyük başarı. Yurtdışı forumları güncelleme sırasında/öncesinde yanlış işlem yaparak sistemi çökertip ağlayan arkadaşlarla dolu. Bir de direk çipe erişmektense, cihazın arkasından seri bağlantı yöntemi ile bağlantı kurulup aynı işlem yapılamıyor mu?

Aslinda emin degilim ama cmu sokumu cok kolay oldugu icin bence sokmek rahat bir yöntem. Altındaki çıta ve birleşik olan klima ızgaralarını klipslere zarar vermeden duzgunce çıkarınca sadece birtane vida tutuyo sistemi onu da sokunce ekran ve cmu birleşik olarak one geliyo.  Ha eger cipe jaklardan ulasmayi soyluyorsaniz bunun mumkun olduğunu sanmıyorum. Yurtdisi sitelerde entegreyi lehimlerinden sokup CH341A ya takanlar var bu riskli. Hem lehim isini profesyonel birinin yapmasi gerekir hemde tamamen kart arizasi olabilir. En garantilisi bu 16 bacakli aparatla halletmek aliexpresten 1-2 dolara geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
6 dakika önce, mrtslk :

Aslinda emin degilim ama cmu sokumu cok kolay oldugu icin bence sokmek rahat bir yöntem. Altındaki çıta ve birleşik olan klima ızgaralarını klipslere zarar vermeden duzgunce çıkarınca sadece birtane vida tutuyo sistemi onu da sokunce ekran ve cmu birleşik olarak one geliyo. 

Seri bağlantı için de yine sökmek gerekiyor cmu yu tamamen.

cmu-rx-tx.thumb.jpg.d51f8958ec4ea41660d620a698b8fa18.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mrtslk
5 saat önce, Devrim Babacan :

Valla bravo. Neticede böyle bir felaketi yaşayan hepimiz önce evde tamir yoluna gideriz ama bilgisayar ve teknik bilgisi olmayanlar için çok sıkıntılı bir an olurdu bu.

Tebrik ediyorum sizi. Geçmiş olsun.

Ha şu da var. Yerinizde olsam bu işlere devam ederdim. Çözmüşsünüz olayı. :)

Teşekkürler tabiki bu iş benim icin de bir hobi sayilir severim bu işleri ama birinin araci bozulursa bu is en azindan 1-2 gun aliyo.  Araci bozulan kisinin bana birakmasi falan gerekir. Ayni sehirde olmak gerek en azindan. :) 4500 lira yüksek maliyet tabi ozaman dolar 4 liraydi:):) simdi guncel fiyati öğrenmek istemem🤣

42 dakika önce, Tarahumara :

Seri bağlantı için de yine sökmek gerekiyor cmu yu tamamen.

cmu-rx-tx.thumb.jpg.d51f8958ec4ea41660d620a698b8fa18.jpg

Bu uçlardan yaptığınız bağlantı ile sisteme nasil ulaşıyorsunuz. Ben bu yöntemi açıkçası bilmiyorum. Varsa boyle SPI-NOR a erişim yolu öğrenmek isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mrtslk

20170730_185428.thumb.jpg.dfc2fb7be888c8964f5e5f8d5da8ee68.jpg

Bu resimde lehimlerinden sokulen entegrenin CH341A ya bağlanmış hali var. Gereksiz bir ugras bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
49 dakika önce, mrtslk :

Bu uçlardan yaptığınız bağlantı ile sisteme nasil ulaşıyorsunuz. Ben bu yöntemi açıkçası bilmiyorum. Varsa boyle SPI-NOR a erişim yolu öğrenmek isterim.

https://mazdatweaks.com/serial/

Bu linki incelemenizi öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mrtslk

Evet inceledim. Ancak anlamadığım kadariyla burada versiyon 59 ve uzerinde tweaks kullanimina sistem izin vermediginden bu yolla erisim açıyor. Ayni baglanti ile benim cihazin durumunu duzeltmem mümkün mu emin değilim. Ama bu konu uzerine bende çalisicam. Öğrenmenin sonu yok. :) Teşekkür ederim Tarahumara.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sibiryaberberi

Gerçekten müthiş ve cesaret işi..Emekleriniz karşılığı bulduğu için çok sevindim ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
6 saat önce, mrtslk :

Evet inceledim. Ancak anlamadığım kadariyla burada versiyon 59 ve uzerinde tweaks kullanimina sistem izin vermediginden bu yolla erisim açıyor. Ayni baglanti ile benim cihazin durumunu duzeltmem mümkün mu emin değilim. Ama bu konu uzerine bende çalisicam. Öğrenmenin sonu yok. :) Teşekkür ederim Tarahumara.

Bu şekilde çözen de var. Çözemeyen de. Sizin yöntem en kesin olanı. Direk eeprom a ulaşıyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
amesfa

Tebrik ederim, bilginin ve emeğinin karşılığını alman çok güzel. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar

Tebrik ederim.

Bilmek ve yapabilmek arasındaki  bıçak sırtı çizgiyi geçebilmek çok güzel.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mrtslk

Teşekkür ederim..

52 dakika önce, Arabalar :

Bilmek ve yapabilmek arasındaki  bıçak sırtı çizgiyi geçebilmek çok güzel.

Sanırım o cizgiyi kaybedecek biseyim kalmadığını anlayınca gectim:):) sonuçta sistem değişecek demişlerdi daha kötü birşey olmaz deyip işe daldım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
efe35

cmu ya serial olarak bağlanan varmı..bağlantı yapmakta sorun yok fakat gerekli kotları uygun yerlere yapıştırma kısmını pek anlamadım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mustafa Yılmaz
      Yazan: Mustafa Yılmaz
      Mazda için kullandığımız Android Auto uygulaması için Wifi desteği sunulmuş. Fakat AIO tweaks uygulaması aracılığı ile yükleme şimdilik yapılmıyor ve bu yöntemle Mazda Connect e yüklü Android Auto uygulamasının kaldırılması gerekiyor.
      Şu an uygulama Mazda Connect sistemine yazılımsal yükleme yapmadan USB bellek üzerinden çalışıyor. (Bu nedenle sistem biraz yavaş çalışıyor.) Ama bunun yakın bir zamanda halledileceğini düşünüyorum. 
      Video anlatımı aşağıdadır. 
      Bu haliyle bile bizler için güzel bir gelişme ?
      Bilgi ve dosyalar için:
      https://mzdonline.wordpress.com/2018/04/27/autorun-headunit-wireless/
    • MsquL
      Yazan: MsquL
      Araçlarımıza bir kaç dokunuş yaptık
      - Video oynatıcı
      - Navigasyon yüklendi
      - Speedometer yüklendi
      - Smart view yüklendi
      - Seyir halindeyken ekran dokunmatiği aktifleştirildi
      Yakışıklı oldu yau

• alpertunga333
      Yazan: alpertunga333
      Arkadaşlar merhaba 1.  nesil mazda 3 için android multimedia sistem arıyorum.
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.