Jump to content
SlayerX

2. Nesil Mazda 3 100000 km Ağır Bakım Hakkında Sorular & Öneriler

Tavsiye Edilen Mesajlar

abcsefa
20.09.2018 at 19:27, Mutlu Tekir :

6 7 k da bir değişime gerek yok yahu 1 seneyi geçmeyin 12 13k yı geçirmeyin yeter. Motul xclean 5 40 kullanıyorum memnunum. Eneos ya da liqui moly de kullanılabilir castrolü tavsiye etmem. 

Soğutma sıvısı da kapalı sistemdir kararacak özelliği bozulacak birşeyi yok. İlk 100bin km sonrasında 3 4 senede 50 60bin km. De 1 değişim yeterli. Zaten 100bin km de değişimde suda hiçbir değişim olmadığını görürsünüz. Yeter ki sadece su koyup paslandırmayın yeterli. Eneos motul mobil vs nin uzun ömürlü organik soğutma suyu iş görür. 

Otomatik şanzıman yağının 40 50k da değişmesine kesinlikle katılıyorum. 60bin km oldu ve yağ koyu kahverengi. 

Fren hidrolik yağının 1.5 2 sene ya da 40bin km de bir değiştirilmesi ve direksiyon hidrolik yağının da değişmesi gerektiğini unutmayın. 

Devirdaim sıkıntı çıkarasıya kadar devam. 

Fren hidrolik ve direksiyon hidrolik yağları için hangi marka yağ kullanmamızı önerirsiniz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
34 dakika önce, abcsefa :

Fren hidrolik ve direksiyon hidrolik yağları için hangi marka yağ kullanmamızı önerirsiniz? 

Direksiyonu da şanzımanla aynı kullanıyorum hep. Eskiden mobilciydim, artık şimdi 3 büyüklerci oldum.

Liqui Moly, Eneos, Motul. Yoksa Castrol, Mobil de iyidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Direksiyonu da şanzımanla aynı kullanıyorum hep. Eskiden mobilciydim, artık şimdi 3 büyüklerci oldum.

Liqui Moly, Eneos, Motul. Yoksa Castrol, Mobil de iyidir.

Motor yağı içinde fiyat performans ilişkisinide göz önünde bulundurarak eneos marka yağ kullanmayı düşünüyorum iyi mi yapıyorum sizce :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...