Jump to content
cem_guldogdu

3. Nesil Mazda 3 Power Xenon Ampül Tipi

Tavsiye Edilen Mesajlar

cem_guldogdu

Merhabalar,

3. Nesil Mazda 3 power aracımla aradan geçen 4 yılda aracımın aydınlatma gücünün azaldığını düşünüyorum. Bu yaz yaptığım gece yolculujlarında uzun yolda kısa farlar yetersiz geldi.

Servis bakımında far ayarlarını kontrol ettirdim sorun yok dediler bu durumda ampul değişimi yapmayı düşünüyorum. Xenon ampullerin zamanla parlaklığının azalması gibi bir durum var sanırım. Fakat araştırmama rağmen ampul tipinden emin olamadım D2S yada D4S gibi bilgiler var. Osram' ın sitesinde D4S olarak bilgi veriyor.

Xenon ampul değişimi yapan yada bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

biraz bakındım ama tam emin olabilecek bir şey bulamadım. bir konuda d2s olduklarını okumuştum sanki. aracınızdaki mevcut olandan anlaşılmıyor mu hangi tip olduğu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cem_guldogdu

Nasıl söküleceğini bilmiyorum ampulun o yüzden kurcalamak istemedim birazda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Kullanım kılavuzuna baksanız yazıyor aslında orada. D4S ampül tipi. Kaliteli bir ampülün tane fiyatı 300-400 tl arasında.

Capture.thumb.JPG.0fbcba1a140f1ba095dadbdb1b79fc8a.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
e_uzun

Benim aracımda D2S mevcut Bixeon far olduğu için led mümkün değil. Osram Night Breaker Xenarc almıştım. Led takılabiliyorsa led alın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cem_guldogdu

Led ampul uyum sağlamayabilir. Orjinal xenon ampuller de çok pahalı Aliexpress'den üçte bir fiyata iki ampul alıp denemek lazım.

Ne kadar performans verir ömrü ne olur bilinmez tabi. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
e_uzun
28 dakika önce, cem_guldogdu :

Led ampul uyum sağlamayabilir. Orjinal xenon ampuller de çok pahalı Aliexpress'den üçte bir fiyata iki ampul alıp denemek lazım.

Ne kadar performans verir ömrü ne olur bilinmez tabi. Teşekkürler.

1 ay önce 425 lira olan ampul şuanda 705 lira olmuş. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erdierdi

Osram xenarc nightbreaker laser adlı bir xenon ampül çıkarmış. Bu nasıldır acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cem_guldogdu
5 saat önce, Erdierdi :

Osram xenarc nightbreaker laser adlı bir xenon ampül çıkarmış. Bu nasıldır acaba?

Kaliteli bir ampul takıldığında fark yaratır. Türkiyede satan bir yer göremedim yurtdışı fiyatı 178 avro çok pahalı kendi adıma. Ben aşağıdaki ampulun 5500k olanından sipariş verdim. Gelince takıp sonucu paylaşırım.

https://www.aliexpress.com/item/Yeaky-35w-3800Lm-4500K-5500K-6500K-White-H1-H7-H11-H9-9005-9006-D1S-D2S-D3S/32926169792.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.caf54c4dbTrGXb

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
chukonu

Farlardan ben de memnun değilim, önceki aracım peugeot 308'in ledleri çok iyiydi. Mazdanın xenonları 308'den sonra zayıf geldi bana. Benim için aydınlatma çok önemli, iyi ampullerle değiştirmek istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Aracın orjinal ampülünün ne olduğunu buldum. Mazda NA' da parça kodu 9070-39-350. EU da kodu farklı mıdır bilmiyorum.

Osram Xenarc D4S 66440 Original 4300K

81XtodreTrL._SL1500_.thumb.jpg.d5b0e9c1d324e0a0dea64b181f6cd3b6.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.