Jump to content
Anarchist

3. Nesil Mazda 3 Katlanır Ayna Arızası

Tavsiye Edilen Mesajlar

Anarchist

Merhaba,

Sanırım aynaya biri çarpmış, motor sesi geliyor ancak kapatıp açmıyor. Söküm başlangıç videosu youtube'da var ancak acaba daha önce motoru söken tamir eden oldumu? Bu arada dişli parçaları, motorları aliexpress'te buldum. Söktükten sonra arızalı yerleri tespit edip kendim yapacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

2. nesil için sanayide dişli yaptıran, bozulan motoru başka bir motorlarla değiştiren üyelerimiz var ama 3. nesil için böyle işlere girenleri görmedm ben şimdiye kadar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist

Adsız resim.jpeg

@Mehmet Özdemir teşekkür ederim. Problemin kaynağına kadar indim. Sorunu gördüm ancak çözüm için bir tık yardıma ihtiyacım var. Motordan aldığı gücü sonsuz dişliye ileten yuvarlak dişlinin içi yalama olmuş. Yukarıdan kargaburun ile çektiğimde gelir sandım, çektim çektim gelmedi en sonunda kırıldı. :) Sorun olan kısmı bu değil çünkü dişliyi 60tl'ye buldum. Sorun olan kısmı şu; o dişliyi ordan nasıl çıkartıcam. :) Bilen gören varsa bi haber edebilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

işaretli değil yuvanın içinde kalan kısmı çıkartmaktan bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla? eğer doğru anlamışsam; yuvanın içindeki plastiği kırarak içini boşaltabilirisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist
Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

işaretli değil yuvanın içinde kalan kısmı çıkartmaktan bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla? eğer doğru anlamışsam; yuvanın içindeki plastiği kırarak içini boşaltabilirisiniz.

İşretlediğim beyaz dişliyi çıkarmaya çalışıyorum. Yukardan ne kadar çektiysem gelmedi. Sanırım aynayı komple söküp aşağıdan müdahale etmeliyim. İnşallah öyledir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Belki de evet, komple sökmek lazım çünkü (benim asıl merak ettiğim) yeni dişliyi oraya tekrar nasıl yerleştireceğiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist
03.11.2018 at 00:40, Devrim Babacan :

Belki de evet, komple sökmek lazım çünkü (benim asıl merak ettiğim) yeni dişliyi oraya tekrar nasıl yerleştireceğiniz.

Ayna zaten gözden çıktı. :) En kötü ihtimal zaten yenisi takılacak bu nedenle son noktasına kadara sökeceğim. tecrübe her zaman iyidir. Parçanın siparişini verdim, parça geldiği zaman komple dağıtacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist

Arkadaşlar dişliyi değiştirdim, problem çözüldü. Bilginize. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.