Jump to content
burakmazda62619

2000 Model Mazda 626 Hararet Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

burakmazda62619

Arkadaşlar Selamın aleyküm. Benim mazda 626 2000 model aracım var aracı yaklaşık 2 ay önce aldım araçta hararet ani düşüş ve orta seviyeye gelme oluyordu Çorum'da özel serviste triger seti değişimi yapıldı hararet müşürü değişti radyötör temizliği yapıldı Termostat değişti ama ne yazık kı hararet göstergesi düzeldi derken tekrar sorun oldu bu sefer de hararet göstergesi şehir içikullanımında yükselişe geçiyor hararete vurmuyor ortayı geçiyor h nin altında kalıyo fan açtıktan sonra normal haline geliyo bunun sebebi ne olabilir yardımcı olacak arkadaş var mı bana

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
bayess

Arabanız otomatik mi (bu konuda yardımcı olmak için değil kendime bi araç baktığım için soruyorum)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
karakulak

sorun sanki  devirdaimin geç devreye girmesinden kaynaklı geldi bana. ama termostat değişmiş dediniz. acaba orijinali ile mi değiştirdiniz? çünkü termostatların devreye girdiği sıcaklıklar değişebiliyor. hararet göstergesi orta seviyelere geldiği zaman elle radyatörü kontrol ettiniz mi? eğer radyatör soğuksa devirdaim gerçekleşmiyor demektir. garip. bence bu türden önemli bir sorun için ankarada iyi bir mazda ustasına göstermeniz iyi olur. hararet yapıp, motora zarar verme çok masraf açar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Lupara

Arabayı kesinlikle bu araba konusunda tecrübesiz kişilere elletmeyin. Direk Ankara yetkili servise yada  Rem Otoya götürün. 

Rölantide sorun var mı? Fan normal çalışıyor mu?

Ek olarak su seviyesini kontrol etmeyi de unutmayın. Su seviyesi normalse devirdaim veya müşür arızası olabilir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...