Jump to content
mebi

Mazda CX-3 mü Toyota C-HR mi?

Tavsiye Edilen Mesajlar

mebi

Arkadaşlar merhaba geçen hafta aranıza katıldım 2.nesil 3 mazdamın yarın satışını veriyorum, yine yeniden mazda, cx-3 almak istiyorum ama biraz da kararsızım Toyota  C-HR ile aklımda biraz kararsızlık var.

100-110 k bandında tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Sedan ve manuel hariç, cx3 tarzında otomatik hatasız,

Yıllık 8-12 k kullanımı olacak,

Yaklaşık 2-3 yılda bir model yükselttiğimiz için prim yapması iyi olur

Yardımcı olacak arkadaşlara şimiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

konu başlığını karşılaştırma şekline dönüştürdüm daha dikkat çekmesi açısından.

benim önerim, benzinli mazda3 hb olurdu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mebi
3 dakika önce, Mehmet Özdemir :

konu başlığını karşılaştırma şekline dönüştürdüm daha dikkat çekmesi açısından.

benim önerim, benzinli mazda3 hb olurdu.

Mehmet bey teşekkür ederim, Aracı anneme alıyorum, daha önce ki iki hb aracında marşpiyelini sürttüğü için crossover daha mantıklı geldi, büyük araç istemediği için ortada crossover modellerinde takıldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan
Mehmet Özdemir

Anneniz için mantıklı olanı söylediğiniz gibi crossover bir araç mantıklı. Hibrit araç daha önce Kullanmadım ama şehir içi kullanımlarda yakıt ekonomisinin çok iyi olduğunu okumuştum. Şehir dışında ise yakıt tüketimi artıyor. 

Yıllık vergisini, bakım masraflarını, garanti sürelerini karşılaştırdınız mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mebi
3 saat önce, Mehmet Özdemir :

Anneniz için mantıklı olanı söylediğiniz gibi crossover bir araç mantıklı. Hibrit araç daha önce Kullanmadım ama şehir içi kullanımlarda yakıt ekonomisinin çok iyi olduğunu okumuştum. Şehir dışında ise yakıt tüketimi artıyor. 

Yıllık vergisini, bakım masraflarını, garanti sürelerini karşılaştırdınız mı acaba?

hibrit değil 1,2 benzinli aslında onun mekaniğini hiç araştırmadım görsel iç ve dış dıziyanı etkileyici diyebiliirm, ayrıca sözü açılmışken garanti süreleri nedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cnrps

Kısa sürede prim yapması gibi bir kriter olduğu sürece Türkiyede Toyota > Mazda derim. Kendim aracımı uzun dönemli kullanmayı ve şartlar zorlamadıkça elden çıkarmayı düşünmediğim için Cx-3 (dizel, otomatik, awd) tercih ettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Cr-h'ın arka koltuğunda oturun, koşa koşa Cx3 almaya gidersiniz. Sahibinden. com sitesi crh kaynıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Hyundaı Tuscon da alınabılır. Veya Honda crv

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
jackjoker

ne cx3 ne crh

ikiside değil

opel mokka x black edition al geç.

anneniz kullanacağı için illa 4x4 olmasına gerek yok anladığım kadarıyla. 4x2 yeterli.

yerden yüksek

dizel

tam otomatik ( tork konvertörlü ) 

136hp

320tork

full

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mebi
4 saat önce, jackjoker :

ne cx3 ne crh

ikiside değil

opel mokka x black edition al geç.

anneniz kullanacağı için illa 4x4 olmasına gerek yok anladığım kadarıyla. 4x2 yeterli.

yerden yüksek

dizel

tam otomatik ( tork konvertörlü ) 

136hp

320tork

full

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama mokka b.e. biraz pahalı geldi, sanırım mazdadan vazgeçemiyoruz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Felixus

Sadece anneniz binecekse veya 2 kişi toplamda CH-R alırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

1.4 ophel motorundan uzak durun, chr tatlı bir moda , ben olsam cx3 alırdım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
jackjoker

Opel Mokka da kullanılan dizel motor 1.6 litre CDTI dir ve Fiat üretimi ( Multijet ) bir motordur. Bu motor Mazda da kullanılan Skyactive- D dizel motordan fersah fersah başarılı ve verimlidir. Bunu tartışmam bile :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Dizel konusunda Mokka X çok iyi gerçekten. 1.6 cdti çok iyi.

Fakat 2. eli bu 3'ü arasından en iyi olan C-HR. Peynir ekmek gibi satılıyor. Ayrıca B+ diye tabir edilebilecek segmentte. İçi bir miktar daha geniş. C-HR'ın tek dezavantajı bence, 1.2 turbosuna lpg olmaz, benzinli hali ile cebi üzebilir. Diğerlerinin dizel olma avantajı var. Aradaki fiyat farkını yakıt olarak kaç km.de amorti ediyor ona bakarak karar verilebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

chr güzelde vergi mağduru. azıcık yakıttan tasarruf edelim diyene mtv den bindiriyorlar bu sefer pek anlamı kalmıyor. opelin motor iyi ama kasa boş. chr tasarım ve arka yapı biraz dizayn kurbanı sıkıntı değilse sizin için toyota iyidir. honda hrv bak diyeceğim ancak satış temsilcileri bile satmak istemiyor. avrupada olsak durum farklı olur ancak bu ülkede ne yazıkki 2.el değeride önemli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mebi

cx3 2. el piyasası 0'la yarışıyor o yüzden beklemedeyim uygun temiz bulursam power yada power sense alacağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

İkisi de değil. İçi clio kadar küçük, saçma sapan yüksek arabalar bana inanılmaz saçma geliyor. 

Bunu alacağınıza d segment bir araba alın. Resmen çöp araç bunlar. Dışından büyük gözüktüğüne bakmayın. İçleri çok küçük. Boğuyor insanı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41

Renault captur seçeneğine baktınız mı hem prim yapar hemde az yakar bana 3 araçtanda tasarımı daha hoş geliyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mebi
20 saat önce, Mazda41 :

Renault captur seçeneğine baktınız mı hem prim yapar hemde az yakar bana 3 araçtanda tasarımı daha hoş geliyor 

en son tercihim sanırım reno olur, hiç estetik yok

v40 ve a180 urban alternatif olarak düşünüyorum ama cx3 1. sırada (eski mazdam kafamı hiç ağrıtmadı)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.