Jump to content
msuleme

Jant hasarı (çiziği)

Tavsiye Edilen Mesajlar

msuleme

Merhaba,

Bu sabah kaldırıma sürtme sonucunda sağ ön jantta fotoğraflarda ki gibi çizikler oluştu. 

Mini onarım ya da benzeri tipte işlem ile düzeltilme şansı var mıdır?  Acelesi yok aslında ama kaskonun autoking ile anlaşması var, düzgün yapılabilecek bir şeyse poliçe dönemi içinde yaptırmak istiyorum. 

Teşekkürler 

5A2DBCEF-6DD5-436C-83F9-2EFB68596854.jpeg

5706C754-837F-41EF-8DC9-36738AD255A0.jpeg

54A45A5A-0FF2-4F94-AF15-C8C0D0E12A94.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Takipteyim. Autoking mini onarım yaparsa foto vs nasıl yaptığını paylaşırsanız sevinirim. Benim bildiğim kolay bir yolu yok bu çizikleri onarmanın. Normal rötuş yoklama boya sonrası sıfır gibi olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

benim jantlarda da oluştu bu tarz çiziklerden. muhtemelen zımparalayıp boyarlar ama kaskoya girer mi bilemedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Çizilen alana ufak bir zimparalama + 4 jantida mat siyah pilastidip ile boyama.

Güzel bir çözüm olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
msuleme
24 dakika önce, Katil Balina :

benim jantlarda da oluştu bu tarz çiziklerden. muhtemelen zımparalayıp boyarlar ama kaskoya girer mi bilemedim.

Mini onarım kapsamında jant tamiri diye bir alan var ama bu tip işlemleri kapsıyor mu ben de bilmiyorum.  Poliçe dolmaya yakın göstereceğim, içime sinerse yaptırırım. 

23 dakika önce, quiteguide :

Çizilen alana ufak bir zimparalama + 4 jantida mat siyah pilastidip ile boyama.

Güzel bir çözüm olur.

Komple renk değişecek şekilde boyatmayı düşünmüyorum. Daha 6 aylık araç, çok erken bu tip işlemler için. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz

geçmiş olsun ben komple boyattım

istenirse tek olarak jantta orjinal rengine boyanabiliyor maliyeti 150 tl tek olarak 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
msuleme

14 dakika önce, kadirgündüz :

geçmiş olsun ben komple boyattım

istenirse tek olarak jantta orjinal rengine boyanabiliyor maliyeti 150 tl tek olarak 

Evet en mantıklısı komple boyatmak sanırım.

Bu arada çiziği günlük standart bakış mesafesinden zor gördüğümü fark ettiğimden şimdilik erteledim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.