Jump to content
Mutlu Tekir

Arabalarımıza Kolay Yoldan Koltuk Isıtıcı Ekleme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir

Aşağıdaki konuda minder ile bilgiler vermiştim.

Fakat görüntü ve kullanışlılık sebebiyle ısıtıcı pad montajı koltukları sökmeden yapabilir miyim diye düşünürken, kendimi 11.11 de pad siparişi vermiş durumda buldum.

https://tr.aliexpress.com/item/2-Adet-12-V-Evrensel-Araba-Is-tmal-Koltuk-Ped-Kapaklar-Karbon-Fiber-Is-tmal-Oto/32837183627.html

Bu konuyu genel açmamın sebebi koltuk dikiş yapısı uygun olan her araçta uygulanabilir olması. Bizim 2. nesil mazdaların koltuklarının dikişi  iki yanda dikey konumlandırılmış, enine hiç dikiş yok. Bu da padlerin kolaylıkla koltuk çıkarmadan yerleştirilebilmesine imkan sağlamaktadır. Bunun için koltuğu tamamen ön yatırıp arka koltuğa geçiyoruz. Koltukların kumaşları bir metal U şeklindeki uçla bir yere geçmekte. Bunu oradan kurtararak açacağız ki kumaşın altına erişebilelim. Oturma veya sırt kumaşını takip ederseniz o kumaşın nereye girdiğini anlayacaksınız. Benim aracımda o kadar rahat ki kol rahatça o kumaşın altına girebiliyor. Videodaki gibi zorlamaya da gerek kalmıyor yani, padi kendi elinizle bile yerleştirebilirsiniz bizim araçlarda.

Daha detaylı anlatmak gerekirse videosunu paylaştığım Bekir Bey'in fikri bana yol gösterdi.

2:09'daki koltuk altındaki tırnağı göstermekte. Videoda anlatıldığı gibi padler yerleştirildikten sonra anahtar videodakinin aksine koltuklarımızın yan tarafındaki plastiğe yerleştirilebilir ve çok orjinal duracaktır.

https://tr.aliexpress.com/item/3-Pin-Car-Universal-Seat-Heating-Switch-Round-Rocker-Switch-Switch-On-Off-Control-Black/32825741740.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_5730611_10887_10696_100031_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_5729311,searchweb201603_1,ppcSwitch_0&algo_expid=561f8474-8672-4339-96c2-5cb06495fc3c-12&algo_pvid=561f8474-8672-4339-96c2-5cb06495fc3c

İsterseniz çeşitli şekillerdeki anahtarlar da mevcuttur fakat fiyatları çok daha yüksektir.

Ürün gelip de montaj yapacağım zaman videosunu paylaşacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

mukavva ile montaj çok iyi fikir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Hazır acmisken bel kısmına kıbraşım da ekle mutlu, masaj yapanlardan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdAlp

Hocam bence bunlara çok güvenme mazallah yangın falan bile çıkarabilir .Ayrica elektirikli battaniye mantigindaysa ısınmasıda baya surecektir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Bir dimmer ne bileyim bir ısı sensörü yok mu bunun? Allah ne verdiyse ısıtacak demek ki. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim
2 saat önce, Katil Balina :

peki sonradan koltuk soğutma mümkün mü?

biraz uğraştırır. yapılamayacak iş değil. 

@Mutlu Tekir gene yapacak birşeyler bulmuşsun. @Katil Balinakardeşimin dediği gibi birde soğutma yap bari. ısıtmadan daha çok soğutma lazım bize... :tey:Aracı satma niyetinden vazmı geçtin? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Soğutma eklemek de kolay. Ama onun için koltuğu sökmek ve süngerlerin kesilerek delinmesi gerekli. Uzun uğraştırıcı iş. Yapılamayacak birşey değil ama. Soğutma kitleri mevcut Aliexpresste. Kumaş olduğundan havayı da rahat geçirir.

Bu padlerde termostat mevcut. Allah ne verdiyse ısıtsa yangına kadar yolu var Allah korusun. Isıtıcı minderlerinden memnun kaldığım için pad lerinin de iyi olacağını düşünüyorum.

Titreşim için yine süngerin oyulması gerekli. Onun da kiti mevcut. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.