Jump to content
tansu87

Volkswagen yine yaptı yapacağını

Tavsiye Edilen Mesajlar

Lupara

Ne guzel iste.

Hazir test edilmis, sorunu varsa giderilmis araba. Sifir alip riske girmeye gerenk yok. Hem risk al hem sira bekle.

Saka bir tarafa fiyat makul ve aliciya bilgi verilmisse bence sorun yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Haber okunmadan yazılıyor galiba. Satılırken test arabası olduğu söylense ve fiyatı uygun olsa böyle bir haber yapılır mı sizce? Bu zaten tüm dünyada olan bir şey. Artı, cezalardan bahsediliyor. Saf mısınız anlamadım ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

Haberin kaynağı diyor ki: vw fabrikada, yeni modeller satışa sunulmadan önce üstünde test ölçüm vs. yapılan otomobiller üretilir, seri üretim bandından geçmeden üretilebilir, bu yüzden ki sınıflandırması: belirsiz üretim

bunlar daha sonra hurdaya ayrılması olağan işlemken, bunun yerine bayilere dağıtıma gitmiş ve satılmış. Yani bayi test aracı değil, bunlar seri üretimde hazırlanmadığı ve yol belgesi (ismine ne derseniz) ona sahip olmadığı için yasal olarak satılabilir otomobil vasfına sahip değilmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3

Ee adamlar araba yetiştiremiyor ne yapsınlar. Siz dua edin kartondan maketlerini satmamışlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Evrak eksiği olan araçlar. Güvenlik açığı veya çevreyi kirletme gibi gerçek bir sorun yok, formalite icabı geri çağrılacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

satılan araçlar ile ilgili Alman hükümeti, vw ne kesin ceza kesecektir. basit evrak eksiği bile olsa durum bence gayet ciddi. satılan araçlar hangi testlerden geçmemiş acaba (emisyon, güvenlik v.s.)? müsteriler acısından kötü bir durum. marka imajı açısından olay daha da vahim. gemi ile araç nakliyesi sırasında limanda meydana gelen bir kazada bir gemi dolu aracı prese yollayan (yanlış hatırlamıyorsam toyota idi) firma var. kazadan 70-80 araç eklilenmişti hemde. ancak müsteri gözünde kazalı araç satışı yapıldımı acaba diye bir soru olmasın diye sırf marka imajı için yapılmış bir şey.

anlamadığım nokta dünyada en büyük üretim yapan birkaç firmadan birisi olan wv nin sadece test veya evrak eksiği bile olsa gerekli prosedürü yerine getirmeden 15 bin aracı satması! araçların ilgili mevzuat ve yasaya uygun olarak satılmasının maliyeti çok mu fazlaydı acaba? Yiyecekleri ceza ve marka imajı açısından zarar edecekleri kesin....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur

üretim bandından çıkmayan arabanın araç tip onayı olmaz. yani araba olarak satılamaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...