Jump to content
Evren35

Frene basılca rolanti düşüyor stop ediyor.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evren35

Arkadaşlar iyi aksamlar. Aracım 91 model otomotik mazda 323. Bugun aracımın kaloriferindeki tıkanıklıgı temizletmek için makineye taktırdım temizlettim. radyatör suyunu değiştirip antıfırız koydu. Aracı aldıktan sonra arac viteste (D) yada (p) oldugunda frene bastıgımda rölanti cok düşüyor araba stop ediyor. Bunun sebebi nedir bana yardımcı olurmusunuz.  

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Renegade

Muhtemelen frene basınca vakum için ek güç alıyor bu durumda ya akünüz yada büyük ihtimalle şarz dinamonuz yeterli enerjiyi (akımı) üretemiyor, ateşleme zayıfladığı için araç rölantisi düşüyor. AKÜ-Şarz dinamosu ikilisini elektrikcide kontrol ettirin, sorun hallolur, malüm havalar soğudu daha fazla akıma ihtiyaç var.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Evren35

Üşenmeden bu saatte kaputu açtım fenerle. Arabayı calıstırdım ince siyah bir hortum yerınden cıkmış hortumun ucuna dokuntugumda hava geliyordu cıktıgı yeri buldum rolanti biraz toparladı yarın gündüz gözüyle daha dikkatli bakıp baska bir yer daha varmı inceleyip onarmaya calısacagım. Cevap verip yönlendirdiğiniz için teşekkürler. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Renegade

kalorifer bakım-onarım esnasında fren vakum hortumu yerinden çıkmış gibi anlaşılıyor, gündüz gözüyle tekrar bakmalısınız, hava kaçırıyor olabilir, Westinghause hava almazsa frenler sertleşir veya boşalır.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Çıkmış olan hortum büyük ihtimalle karbüratörle alakalıdır veya rölanti düzenleyici motorlardan birine, bu motorlar direksiyonu çevirdiğinizde, klimayı açtığınızda devreye giren ve rölantiyi yükselten düzeneklerdir ama frene basılınca rölanti düşmesi çok ilginç bir sorun, ben hiiç raslamadım, bir yerlerden vakum kaçağı olabilir diyorum bunun dışında hiçbir fikrim yok malesef.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...