Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Dikiz Aynası Sallanma Sorunu

abcsefa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 3 Bl kasa Sağ Dikiz Aynası, aracın hızı 80 km hıza ulaştığında titreme yapıyor. Benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Nasıl çözebilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Mazda41 :

Ayna motoru ile oynayabiliyor musunuz benim araçta da olmustu ayna tırnakları bir iksi çıkmıştı 

Sadece aynaya bir ucundan hafiften bastırdığımda içe kolayca göçüyor diğer tarafından bastırdığımda ise eski haline geri geliyor. Gerçi bu durum sol aynada da var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman dişlilerden biri gitmiş.

Sadece hafif sallantı olsa o ayna camının ayna gövdesine oturduğu motorların topları ile ayna camının yuvaları arasında boşluk oluşmasından kaynaklı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ancak soldaki aynada herhangi bir titreme yokken sağdaki aynada 80 den sonra titreme başlıyor. İkiside titremeli değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O ayna camı çatlamıştır değiştirilmiştir, değiştirilirken zorlanılmıştır, vs. vs. Aynı markanın 1 ürettiği 1 ürettiğini tutmayabilir. Konsolu eriyen de var, erimeyen de, açılan da, açılmayan da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

O ayna camı çatlamıştır değiştirilmiştir, değiştirilirken zorlanılmıştır, vs. vs. Aynı markanın 1 ürettiği 1 ürettiğini tutmayabilir. Konsolu eriyen de var, erimeyen de, açılan da, açılmayan da.

Peki çözüm olarak ne tavsiye edersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, abcsefa :

Peki çözüm olarak ne tavsiye edersiniz

Yaşamadığım için bir şey diyemiyorum. O camı çıkarıp o top yuvalarına kalın gres çözebilir belki.

Aynı şekilde titreme benim dikiz aynasında vardı, o mafsal görevi gören topa biraz japon yapıştırıcı sıktım ve oynattım. İnce bir tabaka kalıp katılaşınca aynada sarsıntı kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyla ilgili mazda garajda okumuştum başına aynı durum gelen vardı. Servis aynanın arkasına sünger koyarak çözmüş biraz enteresan bir çözüm ama o yönde bilgi vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, abcsefa :

konuyla ilgili mazda garajda okumuştum başına aynı durum gelen vardı. Servis aynanın arkasına sünger koyarak çözmüş biraz enteresan bir çözüm ama o yönde bilgi vardı.

O forumun ismini anmayalım burda. 

Açıklayan Özgürdü sanırım, burada aktif ama unuttum nickini. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Mutlu Tekir :

O forumun ismini anmayalım burda. 

Açıklayan Özgürdü sanırım, burada aktif ama unuttum nickini. 

neden anmayalım? bir sıkıntı mı yaşandı bilmediğim için soruyorum. bizde bilip ona göre hareket edelim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, abcsefa :

neden anmayalım? bir sıkıntı mı yaşandı bilmediğim için soruyorum. bizde bilip ona göre hareket edelim

Geçmiş beni ilgilendirmez ama orada bu forumun ismini anmak yasaksa burada da olmalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mutlu Tekir :

Geçmiş beni ilgilendirmez ama orada bu forumun ismini anmak yasaksa burada da olmalı. 

orada bu forumun ismini anmanın yasak olduğunu bilmiyordum. bu forumda da o forumun ismini anmama gibi bir yasak varsa elbette bir forum üyesi olarak bende riayet etmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence aynanın ısıtması, hareket özelliği sağlamsa sünger sıkıştırmak en mantıklı çözüm. 

Yapıştırıcı kullanmak ileride geri dönülmez bir sorun oluşturabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Lupara :

Bence aynanın ısıtması, hareket özelliği sağlamsa sünger sıkıştırmak en mantıklı çözüm. 

Yapıştırıcı kullanmak ileride geri dönülmez bir sorun oluşturabilir.

nasıl ve ne çeşit bir sünger kullanılmalı peki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, abcsefa :

En güzeli visco yatak/yastık süngeri olur herhalde ama nereden parça olarak bulursun, ona bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, abcsefa :

Islanmayacak bir sunger tabiki. Adini bilmiyorum ama su tutmayan bir sunger cesidi var. Kalinligi degisken. Ayna camini zorlamamasi icin ince olanlardan alip katlayarak arka tarafa sıkıstırmak mantikli. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...