Jump to content
abcsefa

2. Nesil Mazda 3 Dikiz Aynası Sallanma Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

abcsefa

Mazda 3 Bl kasa Sağ Dikiz Aynası, aracın hızı 80 km hıza ulaştığında titreme yapıyor. Benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Nasıl çözebilirim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

elinizle tuttuğunuzda sallantı kesiliyor mu? montaj edildiği yere dikkatle bakabilir misiniz bi aksilik var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Kağıt sıkıştırmıştık sallantı kesilmişti. Yani sallantının aynadan olduğu anlaşılıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41

Ayna motoru ile oynayabiliyor musunuz benim araçta da olmustu ayna tırnakları bir iksi çıkmıştı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
11 dakika önce, Mazda41 :

Ayna motoru ile oynayabiliyor musunuz benim araçta da olmustu ayna tırnakları bir iksi çıkmıştı 

Sadece aynaya bir ucundan hafiften bastırdığımda içe kolayca göçüyor diğer tarafından bastırdığımda ise eski haline geri geliyor. Gerçi bu durum sol aynada da var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Tabi çıtır çıtır diye ses çıkararak kademeli olarak oluyor bu dediklerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

O zaman dişlilerden biri gitmiş.

Sadece hafif sallantı olsa o ayna camının ayna gövdesine oturduğu motorların topları ile ayna camının yuvaları arasında boşluk oluşmasından kaynaklı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

Ancak soldaki aynada herhangi bir titreme yokken sağdaki aynada 80 den sonra titreme başlıyor. İkiside titremeli değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

O ayna camı çatlamıştır değiştirilmiştir, değiştirilirken zorlanılmıştır, vs. vs. Aynı markanın 1 ürettiği 1 ürettiğini tutmayabilir. Konsolu eriyen de var, erimeyen de, açılan da, açılmayan da.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
Bir saat önce, Mutlu Tekir :

O ayna camı çatlamıştır değiştirilmiştir, değiştirilirken zorlanılmıştır, vs. vs. Aynı markanın 1 ürettiği 1 ürettiğini tutmayabilir. Konsolu eriyen de var, erimeyen de, açılan da, açılmayan da.

Peki çözüm olarak ne tavsiye edersiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
8 saat önce, abcsefa :

Peki çözüm olarak ne tavsiye edersiniz

Yaşamadığım için bir şey diyemiyorum. O camı çıkarıp o top yuvalarına kalın gres çözebilir belki.

Aynı şekilde titreme benim dikiz aynasında vardı, o mafsal görevi gören topa biraz japon yapıştırıcı sıktım ve oynattım. İnce bir tabaka kalıp katılaşınca aynada sarsıntı kalmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa

konuyla ilgili mazda garajda okumuştum başına aynı durum gelen vardı. Servis aynanın arkasına sünger koyarak çözmüş biraz enteresan bir çözüm ama o yönde bilgi vardı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
15 dakika önce, abcsefa :

konuyla ilgili mazda garajda okumuştum başına aynı durum gelen vardı. Servis aynanın arkasına sünger koyarak çözmüş biraz enteresan bir çözüm ama o yönde bilgi vardı.

O forumun ismini anmayalım burda. 

Açıklayan Özgürdü sanırım, burada aktif ama unuttum nickini. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
17 dakika önce, Mutlu Tekir :

O forumun ismini anmayalım burda. 

Açıklayan Özgürdü sanırım, burada aktif ama unuttum nickini. 

neden anmayalım? bir sıkıntı mı yaşandı bilmediğim için soruyorum. bizde bilip ona göre hareket edelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
3 dakika önce, abcsefa :

neden anmayalım? bir sıkıntı mı yaşandı bilmediğim için soruyorum. bizde bilip ona göre hareket edelim

Geçmiş beni ilgilendirmez ama orada bu forumun ismini anmak yasaksa burada da olmalı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
2 dakika önce, Mutlu Tekir :

Geçmiş beni ilgilendirmez ama orada bu forumun ismini anmak yasaksa burada da olmalı. 

orada bu forumun ismini anmanın yasak olduğunu bilmiyordum. bu forumda da o forumun ismini anmama gibi bir yasak varsa elbette bir forum üyesi olarak bende riayet etmek isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Bence aynanın ısıtması, hareket özelliği sağlamsa sünger sıkıştırmak en mantıklı çözüm. 

Yapıştırıcı kullanmak ileride geri dönülmez bir sorun oluşturabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
15 dakika önce, Lupara :

Bence aynanın ısıtması, hareket özelliği sağlamsa sünger sıkıştırmak en mantıklı çözüm. 

Yapıştırıcı kullanmak ileride geri dönülmez bir sorun oluşturabilir.

nasıl ve ne çeşit bir sünger kullanılmalı peki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
33 dakika önce, abcsefa :

En güzeli visco yatak/yastık süngeri olur herhalde ama nereden parça olarak bulursun, ona bakmak lazım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
1 saat önce, abcsefa :

Islanmayacak bir sunger tabiki. Adini bilmiyorum ama su tutmayan bir sunger cesidi var. Kalinligi degisken. Ayna camini zorlamamasi icin ince olanlardan alip katlayarak arka tarafa sıkıstırmak mantikli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.