Jump to content
tansu87

RX-8’e 2JZ Motor Değişikliği

Tavsiye Edilen Mesajlar

SweepeR

Geçenlerde wheelers dealers isimli programı izlerken coilover amortisör sistemleri ile ağırlık dengesinin ayarlandığını gördüm. Belki bu şekilde swap işlemlerinden sonra da yapılıyordur. 100-200 kilo normal yol sürücüleri için pek bir değişiklik hissettirmez ama piste çıkan adam için fark edilir bir değişim olabilir. 

5 dakika önce, Revivo73 :

@Zealot   Tek sorun ağırlık merkezinin bozulması değil. 2JZ aynı zamanda cok büyük. Wankel motorun hemen yanında ABS, DSC sistemleri var, onların da yerini değiştirmek zorunda kalabilirler. Bu arada benim bagaja yedek lastik dahi koymuyorum. Kabin içinde de ne torpido gözü ne de orta konsolda hareketli hiçbir parça olmaz. Sadece kol yaslama yerine telefonu koyup kapağını kaparım. Güvenlik :)

hocam sen benim bagajı görsen kaçarsın büyük ihtimal :D düzenli ve kutulu bir şekilde bir sürü malzeme var. hatta çoğunlukla branda da bagajda duruyor :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@SweepeR   RX-8 eski spor motosikletim gibi, üstünde hiçbir eşya yok. Yedek lastik için aparat olsa onu koyarım aslında fakat o aparatı almaya param yok :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR
13.03.2019 at 17:39, Revivo73 :

@SweepeR   RX-8 eski spor motosikletim gibi, üstünde hiçbir eşya yok. Yedek lastik için aparat olsa onu koyarım aslında fakat o aparatı almaya param yok :(

O aparat dolar fırlamasından önce 300-400 TL civarıydı, şimdi 600-700 TL civarındadır. Ben ilk gördüğümde almak lazım diyip sonra ne gerek var diye vazgeçmiştim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.