Jump to content

Çekiş ve yakıt


Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba arkadaşlar kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

Aracimizi alali yaklasik 1 sene olmakta.Aracim 323f(astina) 1999 1.5 16valve.Aracimda sorunun kaynagini bulamadigimiz bazi sıkıntılar var.Forumdaki arkadaşlarımın yardımcı olacagından eminim.

 

-Soğuk havalarda motorun sesi değişmekte.

-Yakıt olarak fazla yakıyor LPG(vogas dual system).

-Bazen rölantide çalışırken istop ediyor.

-Araç 1 keresinde 1 vitesde olmasina rağmen resmen boğuldu düz yolda devir yükseldi 5 bine kadar ama hic ilerleme olmadı motor çok bagırıyordu yani devir yüksek ama hız yoktu.

-Yokuş yukari 1. Vites  4 - 5 bin devirde iken 2 .vitese attığımızda boğuluyor ve vites düşürmek zorunda kalıyoruz.

-Toparlanmasi cok uzun sürüyor top speed 140.

Evet arkadaşlar sorunlar bunlar yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

 

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla detaylı bakılması lazım. Emme manifoldundan katalizöre katar bir çok aksam var ve bunlardan hangisi olduğunu seçmek uzaktan tespitle zor. Siz bugüne kadar neleri kontrol ettirdiniz de çözüme ulaşamadınız?

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Bedirhan bey sorunun kaynağı birçok şey olabilir. Hava filtresinden egzoza kadar kısım kısım bakmak gerekir. Hava akışmetreden manifold kapakçıklarına, bujiler bobin boğaz kelebeği supaplar kompresyon katalizör tıkanıklığı manifold çatlağı o2 sensörü sistemin hava alması egzoz spirali akü contalar avans ayarları supap ayarları kablolar soketler sensörler üst kapak blok vsvs bitmez. Aklı başında bi ustaya götürmelisiniz. Daha detaylı sorun için yine yardımcı oluruz

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Düzcede yaşadığınıza göre orada mazdacı ayhan ve bir başka iyi bir mazda ustası var diye arkadaşlar paylaşımlarda bulunmuşlardı. Bu konuda size destek verecek arkadaşlar var, biraz bekleyip destek alabilirsiniz. Sizin sorununuz büyük veya karmaşık gibi duruyor, anlayan bir usta şart, rast gele ustalara gitmeyin, hem maddi hemde manevi can sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Bedirhan81 :

Desteginiz icin teşekkürler evet bu durum biraz can sıkıcı acaba lpg sisteminde sorun olabilir mi? Vogas dual system.

Benzinde de aynı dediniz. 

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
  • 2 ay sonra ...

Sorunu hâla bulamadık ama gaz kelebeginin kablolarını çıkardık araç fişek gibi oldu öyle kullaniyoruz ariza nedir veya böyle kullansak sıkıntı olur mu ?

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
×
×
  • Yeni Oluştur...