Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Ahmet A.

120.000 TL bandında çekirdek aileye araç tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ahmet A.

Selamlar Forum Ahalisi,

Her ne kadar bu forum başlığında spesifik araçların ilanları konulsa da, sorumu sorabileceğim ve fikirlerinizi alabileceğim en alakalı başlık burasıydı. Bu yüzden yanlış yere konu açtıysam forum adminleri kusura bakmasınlar. 

Konu başlığında belirtildiği üzere 120.000 TL bandında çekirdek ailenin kullanacağı bir araç arıyoruz. Arabanın tork ve hızlanma anlamında tatmin edici olmasını istiyorum, çünkü 5 yıllık trafik tecrübemde şunu gördüm, arabanın istediğiniz anda hızlanamaması kaza riskini ortaya çıkarıyor. (Özellikle tek şeritli yollarda sollama yapılırken)

Şu ana kadar araştırmalarımda Seat Leon öne çıktı. Özellikle donanım açısından tatmin ediciliği kendini ön plana çıkartıyor. Aynı fiyat bandında 2016-2017 model Octavia'lar var ancak onların da donanım açısından eksiklikleri var. 

Sahibinden'de ilginç bir şey fark ettim; Leon'ların 1.4 EcoTsi Xcellence ve 1.6 TDİ Xcellence modelleri arasında fiyat farkı anlamında anlamsız yakınlaşmalar mevcut. Benzinli fiyatına Dizel alabiliyorsunuz. Yani ya benzinli binenlerin malları kıymetli ya da benim baktığım dizellerde kaza vs. var. 

Leon ve Octavia sadece benim bulduğum örneklerdi. Bu başlık altında siz olsaydınız 120.000 TL bandında (+-10.000) hangi aracı neden tercih ederdiniz, tavsiyelerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Vag grubu olacağı kesin mi yani? Diğer konu da performans. Memlekette bölünmemiş yol kalmadı. Hiç 120 beygir üstü aracım olmadı. 10 senedir kaza tehlikesi atlatmadım performans eksikliğinden. 

Aile aracı arıyorsanız geniş olsun. Suberb olur, mazda 6, mondeo olur, octavia olur. Octavia eskisi kadar geniş değil gerçi. A4 birkaç model eksik olur ama olur. Kalitedir. Ama d segment tavsiye ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Bizim ıkı komsu ıkısı de 120 bın bandında araclarını degıstıler bu hafta Biri beyaz 2015 40 bın km'de vw passat CC  aldı beyaz renk full paket Digerı beyaz F30 M tech 3.20i aldı sunrooflu, ıcı beyaz derı, ön arka M tampon ve Led farlı. Bi passata bakıyom bı BMW ye. Passatın havası söndü 2 günde BMW sıteye bı gırdı passat cc yalan oldu. En azından sahıbı 2 gün pıyasa yaptı 🤣 İlk CC geldı 2 gün sonra M tech 320i F30.

Harcadılar Passatı 😂😂😂😂

F30 alın bence 2012 2013 model  lpg de takılıyor artık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.
21 dakika önce, tansu87 :

Vag grubu olacağı kesin mi yani? Diğer konu da performans. Memlekette bölünmemiş yol kalmadı. Hiç 120 beygir üstü aracım olmadı. 10 senedir kaza tehlikesi atlatmadım performans eksikliğinden. 

Aile aracı arıyorsanız geniş olsun. Suberb olur, mazda 6, mondeo olur, octavia olur. Octavia eskisi kadar geniş değil gerçi. A4 birkaç model eksik olur ama olur. Kalitedir. Ama d segment tavsiye ederim. 

vag grubu olmazsa olmazımız değil. bölünmemiş yolla ilgili şunu söyleyebilirim, hem akrabalarımın yaşadıkları köylere giderken hem de yazın bakir koylar ararken bol bol tek şeritli yollarla ve stabilize yollarla karşılaşıyoruz, o yüzden performansı arıyorum. 

donanımı az olsun ama d segmenti olsun mu diyorsunuz yani? hangi arabayı önerirsiniz spesifik olarak ?

3 dakika önce, ozgur35 :

Bizim ıkı komsu ıkısı de 120 bın bandında araclarını degıstıler bu hafta Biri beyaz 2015 40 bın km de vw passat cc aldı beyaz renk full paket Digerı beyaz M tech 3.20i aldı sunrooflu, ıcı beyaz derı, ön arka M tampon ve Led farlı. Bi passata baıyom bı BMW ye. Passatın havası söndü 2 günde BMW sıteye bı gırdı passat cc yalan oldu. Harcadılar Passatı 😂😂😂😂

bmw 3.20i'nin yakıt tüketimi nasıl acaba? bmw'lerin çabuk yaşlandığına yönelik eleştiriler var. hatta bmw'ye sadece ilk sahibi biner, diğer sahiplerine bmw biner diye bir söz duymuştum hatta sanayide. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35

Bakımlarıyla baş edebılceksenız en keyıflı arac

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

120bin nakiti verin, kalan 35bini kredi ile ödeyin, sıfır passat b8 trendline dsg alın 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.
7 dakika önce, Servet :

120bin nakiti verin, kalan 35bini kredi ile ödeyin, sıfır passat b8 trendline dsg alın 

servet bey sitede fiyat yok ama sifiraracal.com'da 245.000 tl diyorlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

167bin liste fiyatı şu an. 157bin tlye geçen ay aldım vw bayisinden. Sitelere bakmayın. Ötv indirimi devam ediyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.
2 dakika önce, Servet :

167bin liste fiyatı şu an. 157bin tlye geçen ay aldım vw bayisinden. Sitelere bakmayın. Ötv indirimi devam ediyor. 

bunu göz önünde bulunduracağım sağolun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

2bin tl fark ile ilk 2 ile birebir aynı +2 yıl tam kapsamlı garanti aldım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

istanbulda standart kontrol olduğunda önce bmw’ler giriyor :) bmw bence biraz kro arabası. Passat ve cc de aynı. Ben 320’nin 5 ve 7 serisinden çok farklı olduğunu düşünüyorum. 3 serisi aman aman kalite hissi vermiyor. 

Ben olsam mazda 6, suberb veya mondeo bakardım. Eğer otomatik şartınız yoksa direkt 1.6 dizel titanium mondeo alırdım. 120 bin tl’ye sync3 multimedya ekranlı mondeolar çok iyi. Ses yalıtımı ve konfor anlamında mercedes e class ile kapışıyor. Passat falan hikaye. Tasarımını beğenmezseniz suberb veya mazda 6 derim. İkinci eli düşünüyorsanız ve ses yalıtımı önemliyse suberb derim. 

B8 kasa a4’ler de var. Onlar da çok kaliteli araçlar. Ben donanımcıyım. Boş araç almam hocam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.
5 dakika önce, tansu87 :

istanbulda standart kontrol olduğunda önce bmw’ler giriyor :) bmw bence biraz kro arabası. Passat ve cc de aynı. Ben 320’nin 5 ve 7 serisinden çok farklı olduğunu düşünüyorum. 3 serisi aman aman kalite hissi vermiyor. 

Ben olsam mazda 6, suberb veya mondeo bakardım. Eğer otomatik şartınız yoksa direkt 1.6 dizel titanium mondeo alırdım. 120 bin tl’ye sync3 multimedya ekranlı mondeolar çok iyi. Ses yalıtımı ve konfor anlamında mercedes e class ile kapışıyor. Passat falan hikaye. Tasarımını beğenmezseniz suberb veya mazda 6 derim. İkinci eli düşünüyorsanız ve ses yalıtımı önemliyse suberb derim. 

B8 kasa a4’ler de var. Onlar da çok kaliteli araçlar. Ben donanımcıyım. Boş araç almam hocam :)

octavia ve focus şu aşamada bana yetecek gibi gözüküyor. mondeo ve superb ihtiyaçlarımdan daha büyük araçlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
2 dakika önce, Ahmet A. :

octavia ve focus şu aşamada bana yetecek gibi gözüküyor. mondeo ve superb ihtiyaçlarımdan daha büyük araçlar.

2. Çocuk olursa ya da varsa bence d segment. Ama siz bilirsiniz tabi. Bir de d segment her zaman konfor anlamında c segmentten üstün. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet
18 dakika önce, tansu87 :

Bir de d segment her zaman konfor anlamında c segmentten üstün. 

Kesinlikle değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
2 dakika önce, Servet :

Kesinlikle değil. 

Örnek var mı abi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.

renault megane hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet
3 dakika önce, tansu87 :

Örnek var mı abi? 

Yeni focus. SüperB veya passat b8. İkisini üst üste yer. 

Daha marjinal olanı cx3. Kabin içi ses, süspansiyon yumuşaklığı ile b8'den ileride. Tek kusur d ile b yaşam alanı farkı 

2 dakika önce, Ahmet A. :

Passat almadan önce baktım. 17bin fark verip b8 alma daha akıllıca oldu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.
4 dakika önce, Servet :

Yeni focus. SüperB veya passat b8. İkisini üst üste yer. 

Daha marjinal olanı cx3. Kabin içi ses, süspansiyon yumuşaklığı ile b8'den ileride. Tek kusur d ile b yaşam alanı farkı 

Passat almadan önce baktım. 17bin fark verip b8 alma daha akıllıca oldu. 

yeni focus o parayı etmez diyorlar ? donanımdan epey kısıp her şeyi paketlere koymuşlar galiba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
5 saat önce, Ahmet A. :

Megane 4 yazmak icin konuya girmistim. 

Gecen hafta bir arkadasim dizel megane 4 aldi. Sahsen ben begendim. 

Marka takintiniz yoksa yakindan bir inceleyin bence. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...