Jump to content
Arabalar

Norveç indüksiyon tabanlı şarj istasyonları kuruyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabalar

Norveç'in başkenti Oslo, 2023 yılına kadar sıfır emisyonlu bir taksi sistemi yapmak amacıyla, elektrikli taksiler için kablosuz, indüksiyon tabanlı şarj istasyonları kuran ilk büyük şehir olacak. 

Amaç, elektrikli taksileri şarj etmeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmak, İndüksiyon tabanlı şarj sistemi ile  taksilerin yolcuları beklemek için sıraya girdiği taksi duraklarında ,yavaş hareket eden bir kuyrukta şarj edilebilecek..

ABD'li Momentum Dynamics ve Oslo belediyesiyle birlikte çalışan Finli kamu hizmetleri şirketi Fortum açıklamasında şöyle diyor ; Proje indüksiyon teknolojisini kullanarak kablosuz şarj kurmayı hedefliyor. Şarj plakaları taksilerin duraklarına yerleştirilecek, taksilerede  bir alıcı yerleştirilecek. Bu, 75 kilowatt'a kadar şarj yapılmasını sağlıyor. Proje, dünyanın herhangi bir yerindeki elektrikli taksiler için ilk kablosuz hızlı şarj altyapısı olacak ve aynı zamanda tüm EV sürücüler için kablosuz şarj teknolojisinin daha da geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Şu anda,  dünyadaki en fazla elektrikli araç sahibi Norveç'te bulunuyor.

Elektrikli otomobilleri daha cazip hale getirmek için, Norveç elektrikli araç sahiplerini belirli vergilerden muaf tuttu , ücretsiz geçiş ve otopark gibi imkanlar sağladı.

 

Wireless-EV-charging-path.jpg

 

 

 

Alıntı https://www.iamrenew.com/green-transportation/norway-to-install-worlds-first-wireless-ev-charging-stations-in-oslo/

25.03.2019

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Servet

Şarj esnasında araç içinde bekleyenler mikrodalga fırın içinde gibi olacak 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Servet

Mutlaka ancak, ciddi manyetik alan gereksinimi var. Volvo yaptı ancak faal değil sistemi. Emk olan yerde risk vardır fazlaca 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...