Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Araç Soğukken Sıçrama

lamecx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar.2014 otomatik 75binde mazda3 aldım 1 hafta falan oldu.aracın otomatik vitesine bayıldım sürüşü çok keyifli vites geçişleri hissedilmiyor.yalnız araç soğukken yani tam ısınmadan r den d ye alıp kalkarken gaza ne kadar azda bassam sıçrama yapıyor.ısınınca olmuyo.ben aracı almadan bi arkadaşımın aracındada bu olay başıma gelmişti.bunun sebebini bilen varmı.soğukken herkeste bu olay yaşanıyomu?teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor soğukken yüksek devir çeviriyor bir an önce ısınmak için.  o aralığa denk geliyorsa fazla gaz vermişsiniz gibi hareket etmesi normal gibi. mavi ışık söndükten sonra normal davranıyorsa sorun yok bence. bizde de park alanı çakıl, zaman zaman hemen hareket ettiğimde patinaj yaptığı bile oluyor.

9 saat önce, lamecx :

merhaba arkadaşlar.2014 otomatik 75binde mazda3 aldım 1 hafta falan oldu.aracın otomatik vitesine bayıldım sürüşü çok keyifli vites geçişleri hissedilmiyor.yalnız araç soğukken yani tam ısınmadan r den d ye alıp kalkarken gaza ne kadar azda bassam sıçrama yapıyor.ısınınca olmuyo.ben aracı almadan bi arkadaşımın aracındada bu olay başıma gelmişti.bunun sebebini bilen varmı.soğukken herkeste bu olay yaşanıyomu?teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler.evet mavi ışık sönmeden hareket ediyorum.Ankara'da onu beklersek 10 dakika geçer.mavi ışık sönünce sorun yok.demekki normal bişeymiş.zaten herzaman yapmıyo mesela aracın burnu yokuşa doğru duruyosa olmuyo.tekrar teşekürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, lamecx :

teşekkürler.evet mavi ışık sönmeden hareket ediyorum.Ankara'da onu beklersek 10 dakika geçer.mavi ışık sönünce sorun yok.demekki normal bişeymiş.zaten herzaman yapmıyo mesela aracın burnu yokuşa doğru duruyosa olmuyo.tekrar teşekürler

rica ederim. ben de mavi ışığın sönmesini beklemiyorum. ama bi 30 saniye falan müsaade ediyorum. emniyet kemeri telefonu bağlama falan derken geçiyor zaten. o zaman da devir düşüyor biraz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, lamecx :

Mavi ışığın sönmesini beklemeyin zaten, mavi ışık motor 50c'ye ulaşınca söner. İlk zengin karışım/hızlı ısıtma evresi var, motor 2000 devire yakın bağırarak çalışıyor. Devrin düşmesini bekleyin, sonra vites değiştirseniz zıplama görmezsiniz.

Ayrıca şanzıman yağı soğukken de 1-2,2-1 vites geçişleri hissedilebilir, normaldir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler.dikkat etcem artık.önceki ksanın herşeyini biliyorum ama bu kasaya yabancıyım biraz.neyseki bu dayanışma var her derdimizi paylaşıyoruz.ortam çok güzel👍

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, lamecx :

teşekkürler.dikkat etcem artık.önceki ksanın herşeyini biliyorum ama bu kasaya yabancıyım biraz.neyseki bu dayanışma var her derdimizi paylaşıyoruz.ortam çok güzel👍

2. nesilde daha belirgin bir sıçrama vardı. hatta frenler bile yetersiz tutuyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendede oluyor zıplama.... Motor deviri düştükten sonra ilk kalkışta yapıyor bu zıplamayı...

Olay şöyle oluyor gaza basıyorum araç 2 yada 3 saniye sonra harekete geçiyor zıplayarak....

Şanzıman soğuk diye olan bir olay diye düşünüyorum... Çünkü şanzıman yağı ısındıktan sonra yapmıyor bu zıplamayı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...