Jump to content
Navim

3. Nesil Mazda 3 Yeni Anahtar Kodlama

Tavsiye Edilen Mesajlar

Navim

Arkadaşlar merhabalar. Aracımın yedek anahtarını kaybettim ve amazondan ikinci el bir anahtar satın aldım. Benim anahtarın kodu SKE13E-01 Almış olduğum anahtar seri kodu SKE13D-01 . Servise kodlamak için götürdüm servis tam kodlayacaktı ki eğer yeni anahtarı tanımazsa önceki anahtarda iptal olur ve  araca uyan bir anahtar alıp ikisini birden tanıtmamız gerekir yoksa olmaz dediler . Bana çok saçma geldi ama bir bilen sorayım dedim :). Anahtarı araca tanıtmak için illa iki anahtar mı olması gerekiyor? Araç Mazda 3 2014. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
15 saat önce, Navim :

Arkadaşlar merhabalar. Aracımın yedek anahtarını kaybettim ve amazondan ikinci el bir anahtar satın aldım. Benim anahtarın kodu SKE13E-01 Almış olduğum anahtar seri kodu SKE13D-01 . Servise kodlamak için götürdüm servis tam kodlayacaktı ki eğer yeni anahtarı tanımazsa önceki anahtarda iptal olur ve  araca uyan bir anahtar alıp ikisini birden tanıtmamız gerekir yoksa olmaz dediler . Bana çok saçma geldi ama bir bilen sorayım dedim :). Anahtarı araca tanıtmak için illa iki anahtar mı olması gerekiyor? Araç Mazda 3 2014. 

Evet böyle bir presedür var. Yeni tanıtma yapıldığında hepsi silinip tekrar yapılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Uzaktan kumanda kodlanabiliyor, fakat immobilizer için forscan programı ve öteki anahtar da lazım diye biliyorum. Tamamen yenilenmediği, silinmediği sürece hafızadakilere birşey olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

https://forscan.org/forum/viewtopic.php?t=839

Buradaki yazıyı okursanız anlatıyor mantığını. Eğer kaybolan anahtarı silip yenisini eklemek istiyorsanız, önce hepsini silmeniz gerekiyor aracın beynindeki. En az 2 anahtar tanıtmadan da araç çalışmıyor. Bütün kayıtları sildiniz, elinizdeki orjinal anahtarı tanıttınız ve yeni aldığınız anahtarı tanıtamıdınız, geçmiş olsun. Yine bu makalede bazı araçların, bütün anahtar kayıtlarını silmeden yenisinin tanıtılamayacağını söylüyor. Yani servisin dediği şeyde doğruluk payı var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Navim
2 saat önce, Mutlu Tekir :

Uzaktan kumanda kodlanabiliyor, fakat immobilizer için forscan programı ve öteki anahtar da lazım diye biliyorum. Tamamen yenilenmediği, silinmediği sürece hafızadakilere birşey olmaz.

Tamamen yenilemeden kastınız  ne hocam. Ben ikinci aldığım anahtarı tanıtmak istiyorum sadece. Orijinal bir adet halihazırda çalışan anahtarım var o konuda sorun yok. Birde benim anahtar modeli ile yeni almış olduğum anahtar modeli uyumluluğu hakkında bakabileceğim bir kaynak var mı acaba ? Bu konuda bilginiz var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
9 dakika önce, Navim :

Tamamen yenilemeden kastınız  ne hocam. Ben ikinci aldığım anahtarı tanıtmak istiyorum sadece. Orijinal bir adet halihazırda çalışan anahtarım var o konuda sorun yok. Birde benim anahtar modeli ile yeni almış olduğum anahtar modeli uyumluluğu hakkında bakabileceğim bir kaynak var mı acaba ? Bu konuda bilginiz var mı?

Maalesef bilgim yok. Tarahumara abi bilgi paylaşmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Navim
3 dakika önce, Mutlu Tekir :

Maalesef bilgim yok. Tarahumara abi bilgi paylaşmış.

Aynen orayı okudum iki olasılıkta olabilir diyor tahrumaranın dediği gibi doğruluk payı var.Fakat şimdi benim anahtar ile almış olduğum seri kodu eşleşmiyor. Satıcı sorun yaşamazsın diyor servis topu bana attı doğal olarak eğer olmazsa 15 gün bekleyeceğim yeni anahtar gelinceye kadar. En azından iki anahtarında imbosunun aynı olduğunu bilsem risk alacağım . Forumlara bakıyorum bu konuda herhangi bir paylaşım yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...