Jump to content
Tarahumara

Cam çiziği tamiri

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tarahumara

Ön camın tam önüme gelen kısmında epey uzun bir çizik var uzun zamandır. Sanıyorum garip bir taş ya da bir cam parçası sileceğe sıkıştı ve çalıştırınca sağlam çizdi. Çizik, tırnağa takılacak kadar derin ve göze batıyordu. Epey bir araştırdım ama görüştüğüm her yer, bu çizik geçmez, çok derin boşuna uğraşmayın, ya camı değiştirin ya da bununla yaşamayı öğrenin dedi. Geçenlerde instagramda karşıma çıkan reklamlardan biri dikkatimi çekti. Cam çizik giderme videoları vardı. Baktım mekana Ataşehir'de. Eve 5dk mesafede. Bugün randevulaşıp gittim adamın yanına. Adam çiziği epey inceledikten sonra geçer bu dedi. Fiyatta anlaştık. 400 dedi, 350 ye el sıkıştık. İşleme başladamadan önce bazı tedirginliklerim vardı, onları sordum.

- Ana çizik ve haricinde ufak çizikler %100 gidecek mi?

- Silecekler, bu işlem bittikten sonra yağmur ve cam suyunu temizlerken performans kaybı yaşayacak mı?

- Ufak, taş çarpmasından oluşan çukurlar kaybolacak mı?

İlk iki sorum için olumlu yanıt aldım fakat taş çarpması izlerinin bu işlemle gitmeyeceğini, hatta işlem bittiğinde kullandığı kimyasalın beyaz beyaz bu ufak çukurlarda olacağını ama bir iki yıkamadan sonra gideceğini söyledi. 4 saatlik bir işlemin ardından aracı teslim aldım. Çizik tamamen gitmişti. taş atıklarının içlerini, iğne ucu kadar beyaz beyaz noktalar halinde görünce biraz tırstım ama alkol ve bir iğneyle bu beyazlığın gittiğini görünce rahatladım. Eğer camında rahatsız edici çiziği bulunan ve kurtulmak isteyen arkadaşlar varsa tavsiye ederim. 4a academy ya da 4a concept diye geçiyor sanıyorum.

dcee7f9d-5ab1-4c82-a3c3-33163a2c0542.thumb.jpg.dd146ad873f30aecd347c47b33fddf0e.jpg

486986dc-62a3-48c2-9113-d777225a5bd0.thumb.jpg.029db1e2e2a21342bbf98bc6a798bc99.jpg

6691a1d3-7095-4100-a05f-6cb723b847b5.thumb.jpg.1315b3680688144b77ba27af1e8cd4e0.jpg

6acaa4fc-cf83-4edf-9ef8-eeec5bf64f8b.thumb.jpg.205c381dd61a809b17025ffebf69c564.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Cam gibi olmuş. Kazasız, belasiz.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

harika bir sonuç gerçekten. güle güle kullanın. geçici bir şey değildir umarım. benim de cama biri sert bir sekilde vurmuş çatlatmıştı. böyle bir şeyden haberim olmamasına rağmen mutlaka yapan vardır diye epey camcı dolaşmıştım şaşmaz'da. çoğunun olaydan haberi bile yokken biri yaparım dedi ve olayı çözdü. karda kışta bir sorun olmadı. yeri de belli olmuyor.

3. nesilde ön cam ne kadar bilmiyom ama benim asıl derdim dolar 3 lirayken falan ön cama taktırdığım ve çok memnun kaldığım llumar pp60'lardı. belki o olmasa cam tamamen çatlayabilirdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
Bir saat önce, Katil Balina :

harika bir sonuç gerçekten. güle güle kullanın. geçici bir şey değildir umarım. benim de cama biri sert bir sekilde vurmuş çatlatmıştı. böyle bir şeyden haberim olmamasına rağmen mutlaka yapan vardır diye epey camcı dolaşmıştım şaşmaz'da. çoğunun olaydan haberi bile yokken biri yaparım dedi ve olayı çözdü. karda kışta bir sorun olmadı. yeri de belli olmuyor.

3. nesilde ön cam ne kadar bilmiyom ama benim asıl derdim dolar 3 lirayken falan ön cama taktırdığım ve çok memnun kaldığım llumar pp60'lardı. belki o olmasa cam tamamen çatlayabilirdi.

Dün sordum pp60 600 tl olmuş :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
2 saat önce, ozgur35 :

Dün sordum pp60 600 tl olmuş :D

geçmiş olsun:) ben 350 civarlarına yaptırmıştım sanırım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

İşlem seryum oksitle camı aşındırma.

Tavsiyem cam hazır temizken üstüne nano koruyucu yapmanız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...