Jump to content
Cengizhan26

Motor havuzundan gelen ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cengizhan26

Merhaba arkadaşlar. Mazda 6 2010 Dynamic otomatik lpgli aracım var. Aracımda nereden geldiğini tespit edemediğimiz ses mevcut. Araç ısınınca vites N ve P konumunda iken dikiş makinası sesi gibi ses çıkarıyor(sanki bir parça bağlantısı kopmuş veya boşta gibi) . Ama D ve R konumunda araç duruyorken bu sesi kesiyor. Seyir halinde hız 20 km nin altına düşünce tam rolanti devrine yaklaşınca aynı sesi yine yapıyor. Motor arka kulağının içindeki plastikler deforme olmuş değiştirdik sorun geçmedi. Aracı benzinde çalıştırdık yine geçmedi. Böyle bir tecrübesi olan varsa deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Dinamo ve V kayışlarından olabilir ses gelirken kayışlara motor fazla değdirmeden su dök eğer kesilirse zaten sesin kaynağı belli olur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Cengizhan26

Kayışa su döktüm ama sorun geçmedi. Sesin daha çok egzoz manifoldu taradından geldiğini duyuyorum.Yani motorun arka tarafından. Aracın çekişiyle vites geçişleriyle ilgili hiçbir sıkıntıda yok.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Senin bu ses lpg den geliyor olmasın genellikle sıralı sistem lpg çalışırken tıkır tıkır ses yapar bu seside en çok rölentideyken duyarsın bunun dışında  başkada tahminim yok sesi duymadan insan birşey diyemiyorki. Hiç lifte kaldırıp altından dinledinizmi belki bu şekilde yakından dinlerseniz kaynağını bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...