Jump to content

Motor havuzundan gelen ses


Cengizhan26

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Mazda 6 2010 Dynamic otomatik lpgli aracım var. Aracımda nereden geldiğini tespit edemediğimiz ses mevcut. Araç ısınınca vites N ve P konumunda iken dikiş makinası sesi gibi ses çıkarıyor(sanki bir parça bağlantısı kopmuş veya boşta gibi) . Ama D ve R konumunda araç duruyorken bu sesi kesiyor. Seyir halinde hız 20 km nin altına düşünce tam rolanti devrine yaklaşınca aynı sesi yine yapıyor. Motor arka kulağının içindeki plastikler deforme olmuş değiştirdik sorun geçmedi. Aracı benzinde çalıştırdık yine geçmedi. Böyle bir tecrübesi olan varsa deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkür ederim. 

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayışa su döktüm ama sorun geçmedi. Sesin daha çok egzoz manifoldu taradından geldiğini duyuyorum.Yani motorun arka tarafından. Aracın çekişiyle vites geçişleriyle ilgili hiçbir sıkıntıda yok.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin bu ses lpg den geliyor olmasın genellikle sıralı sistem lpg çalışırken tıkır tıkır ses yapar bu seside en çok rölentideyken duyarsın bunun dışında  başkada tahminim yok sesi duymadan insan birşey diyemiyorki. Hiç lifte kaldırıp altından dinledinizmi belki bu şekilde yakından dinlerseniz kaynağını bulabilirsiniz.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
×
×
  • Yeni Oluştur...