Jump to content
Cem Demirbolat

Mazda MX-5 Pedal Commander Uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cem Demirbolat

Ben kendimi de Mazda mx 5 1.5 arabamın limitlerini de çok iyi biliyorum,ama boş yol bulduğumda  basıp yüksek devirlere çıkıp oralarda gezinme çok keyifli.zaten gerek motor ve egzos sesi ve gerekse 4500 devirden sonra gelen aracın altınızdan kayar gibi gittiği hafiflik hissi inanılmaz keyifli. Tek handikapı uzun vites aralıkları ve atmosferik motor nedeniyle hemen o devirlere ve torka hemencecik ulaşamamanız  idi, ama durun bakıyım yoksa ulaşmanın bir yolu var mı?

Evet var,araca hız pedalının elektronik olarak hassasiyetini değiştiren Pedal Commander takıp denediğimde, inanılmaz şaşırdım,hiç chip tuning,turbo vs gerekmeden arabanın üzerindeki o ataleti aldı ve hevesle hızlanan kısa sürede üst devirlere ulaşan bir otomobile dönüştürdü. Üstelik yerli üretim ve 900 TL gibi bir fiyata inanılmaz kaliteli yapısı hatta bluetooth ile telefonunuzdan ayar değişikliği yapabilmeniz mümkündü. Eco modu arabayı iyice öldürüyor hiç denemeyin Sport ve sport +  modunda araba hava ve gaza boğuluyor 1nci viteste sarsıntısız bir kalkış mümkün değil 2 ile kalkmak lazım, o modları sevmedim .Üstelik giderken de kumanda veya telefon üzerinden durmanıza gerek kalamdan anında mod değişikliği yapmak da mümkün.  Ama City modu çok başarılı ve onu sıfır noktası kabul ettiğinizde modun + ve – yönde de dört kademesi var,buna rağmen ben City modunun bir düşüğünü kullanıyorum.Arabayı daha stabil ve gazı yeterli olduğu için orada bıraktım.Daha önceki sürüş stilinizi yeni moda göre ayarlamanız bir vakit alacak ama sonunda ona da alışıyorsunuz ve eğer o da yetmezse yükseltebilirisiniz. Montajını yarım saatte kendim yaptım, önce konsolda kendi kumandasıyla sık sık mod değiştirdim şimdi istediğim modu ayarladım ve kullanımına alıştım,artık hiç ellmiyorum, onu pedalın yan duvarına gizledim.

Ben tüm Mazda Mx 5 sahiplerine turbo,yazılım,header,susuturucu vs bir ton başka güçlendirme çalışmalarına girmeden öncelikle pedal commander’i denemelerini tavsiye ederim.Araç zaten hafif ve mükemmel bir motor sahip ama alt devirlerde cansız o nedenle Turbo'ya gerek kalmadan üst devirlere ulaşabilmek çok önemli. 1 hafta içinde iade de edebiliyorsunuz ,sabırlı olun ve sürüş tarzınızı değiştirin daha canlı daha hassas ve daha keyifli bir Mazda Mx-5 göreceksiniz.Kesinlikle pedala daha hızlı basarım,aynı işi yapıyor demeyin pedaldaki gecikmeyi aldığı gibi gaz kelebeğinin poziyonunu da etkiliyor ve özellikle 2nci 3ncü viteste geçişler çok daha seri, 0-100 km. değerine etki eder mi oturup ölçemedim ama bence araç şimdi daha hızlı vites eğişimi istiyor ve ben keyif katsayısının arttığı düşüncesindeyim.

Pedal-Commander-Bluetoot-5-1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...