Jump to content
Novega

1. Nesil Manuel Vites Mazda 3 Viteste Sertleşme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Novega

Arkadaslar mehabalar, manuel vites mazda 3 hb 2007 model kullaniyorum. Aracimda 2 haftadir vites gecislerinde sertlik var, vitesin oturmasinda veya gecmesinde herhangi bir problem yok daha oncesine gore zor değiştirmeye basladim. Genelde soguk havalarda gorunen bir durum ama boyle bir durum söz konusu degil. Baski balata diye dusunmustum ama el freni cekik halde araba kendini sürüyor.

Sebebi ne olabilir daha önce boyle bir sorun yasayan veya tecrubesi olan varsa görüşlerinizi paylasabilirseniz sevinirim

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

İlk akla gelen sanziman yagi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Novega

Tamamdir yag degisimi yapacagim söylediğiniz gibi ayni kanaatteyim ben de manuellerde şanzıman yagiyla ilgili degisim hic duymamistim cevremde arac 140 binde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

tüm viteslerde mi yoksa belirli viteslerde mi geçişler zorlaştı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Novega

Tum viteslerde ayni sorun var arac haraket ederkende dururken de yumusama yok 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

bir yerlerde yağ kaçağı olabilir. yağı değiştirtirken ustaya iyice bir kontrol ettirin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Novega

Sorunu her zaman gittigim ozel servisteki ustalar buldular vites halatlarinda sorun var. Cikma iscilil dahil 1000 tl civari yan sanayi 1200 tl gibi bir fiyat. Tamir ettirsem randimanli olur mu karar veremedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Novega

Dostlar parçayı Ankara'da Yaren Oto yedek parçadan sipariş ettim montajı daha sonra yaptıracağım montaj sonrası görüşümü de buraya yazıyor olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
2 saat önce, Novega :

Sorunu her zaman gittigim ozel servisteki ustalar buldular vites halatlarinda sorun var. Cikma iscilil dahil 1000 tl civari yan sanayi 1200 tl gibi bir fiyat. Tamir ettirsem randimanli olur mu karar veremedim

Cok pahaliymis. Umarim teshisleri dogrudur.

https://www.parcafilosu.com/urun/bp4n46500b-orjinal-vites-teli/S190182M487?gclid=EAIaIQobChMIvomn6NeE5AIVyuJ3Ch1uogB1EAQYASABEgKq0_D_BwE

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...