Jump to content
ÜmitMazda

3. Nesil Mazda 3 Kaza Sonrası Süreç

Tavsiye Edilen Mesajlar

ÜmitMazda

Merhaba abilerim, kardeşlerim. Foruma yeni katıldım. Yaklaşık 2 senedir kullandığım BL Mazda 3 aracımı satarak 2016 Model Power Sense BN Kasa Mazda 3 aldım. Araca daha ikinci gününde ters yönden gelen bir motosiklet çarptı ve tamponu kırdı. Bende forumda konu açarak kaza sonrası sürecin nasıl olacağını birebir paylaşmak ve varsa tavsiyelerinizi almak istedim. Aracım Bursa'da kazaya karıştı ama ben Erzincan'da ikamet ediyorum. Bu yüzden aracı Erzincan'a getirdim. Hasar karşı tarafın sigortasından karşılanacak. Bana en yakın olan servisler Erzurum(yaklaşık 2 saat) ve Trabzon(Yaklaşık 3 saat). Erzurum servisine gitmeyi planlıyorum.  Servis hakkında görüşü olanlar cevap yazarsa sevinirim. Süreç nasıl işler bilmiyorum. Araç yürür durumda hasar tespiti yapılıp parça temin edilene kadar araç bende kalır umarım. Daha önce vag grubu bir aracım vardı ve arıza durumunda ilgi alaka mağdur edilmeme süreci beni çok mutlu etmişti.  İnşallah en az süre bekleyerek en güzel şekilde aracımı yaptırır ve kazasız belasız binerim.

IMG_9235.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Çok büyük bir şey değilmiş, malzeme temininden sonra 1 hafta gibi bir sürede aracınız elinizde olur diye düşünüyorum. Erzurum servisi, müşterisi olan üyelerimizin tecrübelerinden okuduğum kadarıyla sorunlu bir servis ama bu işlemi başınızı ağrıtmadan gerçekleştirebilirler sanırım. Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07

sadece tamponda catlak varsa onarim yapitirip kullanirdim. boşuna yüksek tramer cikmasini istemezdim. tampon plastik oldugu için cok güzel onarim yapabiliyorlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÜmitMazda

Öncelikle Erzincan'da eski aracımın yağını bile değiştirmiyordum. Oto sanayi açısından çok sıkıntılı bir yer. Güzelce yapabilecek bir usta bilsem tamir düşünebilirdim. Gerçi fotolarda çok belli olmuyor ama tamponda esneme ve yamulmalarda var. Tırnaklarına oturtamadım tam olarak kazadan sonra. Sis farı,panjur ve panjur üzerinde bulunan krom görünümlü plastik parçada da hasarlar var. Yani sadece kırık değil o yüzden değişim şart gibi duruyor. Güzelce değişimini yapıp temiz temiz binmek istiyorum. Ayrıca değer kaybi içinde sigorta şirketine başvuracağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÜmitMazda

Aracımı Erzurum yetkili servisine götürdüm. Servis çalışanları gayet ilgili davrandılar ve uzun süre araçsız kalmamam için ellerinden geleni yaptılar. Tampon, sis farı ve sinyal  değişecek parça siparişi geçildi. Üst tampondaki kırık tamire girecek. Sabah erken saatte teslim edersem aynı gün içinde bütün işleri bitirip aracımı vermeye çalışacaklarını söylediler. Değişimden dolayı hasar kaydı fazla çıkacak muhtemelen ama en azından kafam rahat olacak. Auto king işçiliği nasıl yapar diye kafama takmıcam. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
30.08.2019 at 16:32, ÜmitMazda :

Öncelikle Erzincan'da eski aracımın yağını bile değiştirmiyordum. Oto sanayi açısından çok sıkıntılı bir yer. Güzelce yapabilecek bir usta bilsem tamir düşünebilirdim. Gerçi fotolarda çok belli olmuyor ama tamponda esneme ve yamulmalarda var. Tırnaklarına oturtamadım tam olarak kazadan sonra. Sis farı,panjur ve panjur üzerinde bulunan krom görünümlü plastik parçada da hasarlar var. Yani sadece kırık değil o yüzden değişim şart gibi duruyor. Güzelce değişimini yapıp temiz temiz binmek istiyorum. Ayrıca değer kaybi içinde sigorta şirketine başvuracağım.

ön tamponunuz değişse bile plastik aksam olduğu için değer kaybına başvuramazsınız çünkü far stop lambası tampon gibi maddeler değer kaybını kapsamıyor çamurluk kapı kaput arka bagaj kapağı gibi parçaların değişiminde yada boyanmasında değer kaybı talep edebilirsiniz geçmiş olsun çok büyük bir hasar olmaması bence daha güzel

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...