Jump to content
Cemal Elçi

Mazda 323 HB Silkeleme Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cemal Elçi

Merhaba arkadaşlar mazda 323 hb arac var bende rampada giderken 4 veya 5. Viteste silkelenme yapıyor bişeyler sanki tutup bırakıyor.sürekli olmasada devir saatinde dalgalanma oluyor yüksek devirde, buji buji kablosu değiştirdim lpg ayarı yaptım bişey değişmedi. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Lupara

Benzinde yapiyor mu? Benzinde sorun yoksa sorunun sebebi cok buyuk ihtimal lpg regulatoru.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
m.e.krgl

Bu tarz problemlerin sebebi genelde ateşleme ile alakalı problemlerdir. Eğer ateşleme ekipmanları değiştirildi ise yakıt sistemini kontrol etmek gerekir.

Eğer araç enjeksiyonlu ise map maf oksijen sensörlerinden gelen hatalı verilerden dolayı enjektöre giden yakıt miktarında düzensizlik olabilir.

Eğer sadece lpg de yapıyorsa lpg enjektörlerinden bir tanesinin ayarı bozulmuştur. her enjektörün tepesinde alyan başlı bir cıvata bulunur eğer bu cıvata gevşek diye gereğinden fazla sıkılırsa, o enjektörden  geçen yakıt miktarı az olur yani musluğu kısmış olursunuz (enjektörler sökülüp ayar yapılmalı )

 aklıma gelen sebepler bunlar 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mazda323Practic

Bu sorun bendede var . 323 1.5 Practica 98 model. Hızlanmaya başlarken devir saati 2 ye gelince bı kesiyor sonra devam ediyor. Degismedigim malzeme kalmadı. Durduğu yerde gaza basıp salinca devir sağati komple sıfıra inip . 0.9 a geri çıkıyor. Hafiften rölanti dalgalanması var. Birde klimayı açınca devir yükselmiyor . 0.3 e kadar iniyor. Araç yıkılıyor. 

BANA YARDİMCİ OLACAK BİRİ YOKMU ARKADASLAR?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...