Jump to content
abcsefa

2. Nesil Mazda 3 Ön Düzenden Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

abcsefa

Havaların soğumasıyla birlikte kasislerden geçerken ön taraftan gıcırtı tarzı ses gelmeye başladı. Neden olur acaba neye odaklanmak gerekir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
Bir saat önce, abcsefa :

Havaların soğumasıyla birlikte kasislerden geçerken ön taraftan gıcırtı tarzı ses gelmeye başladı. Neden olur acaba neye odaklanmak gerekir?

Araç kaç binde abi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Bende arkadan gelen gıcırtının sebebi denge kollarıydı. Önden olmasının sebebi de salıncaktaki burçlardan olabilir. İyi bir rot balansçı bulur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
5 dakika önce, Mutlu Tekir :

Arkadan gelen gıcırtının sebebi denge kollarıydı. Önden olmasının sebebi de salıncaktaki burçlardan olabilir. İyi bir rot balansçı bulur.

Bende de gıcırtı vardı abi arkada servis arka z rot denilen parçayı değişti ses kesildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
17 dakika önce, Mazda41 :

Bende de gıcırtı vardı abi arkada servis arka z rot denilen parçayı değişti ses kesildi

Allah Allah, z rotun gıcırtıya sebep olduğunu ilk defa duyuyorum. :)
Yol yamalarında tıkırtı yapar o.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abcsefa
4 saat önce, Mazda41 :

Araç kaç binde abi 

km 107-108 bin civarında

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Geçen sene bende de oldu. Özellikle kasislerden geçerken önde gıcırtı geliyordu. Şu an yok mesela. Geçti. Neden geçtiğini bilmiyorum ama o arada yaptıklarım ön z rotları değişmek, bilgisayarlı rot ayarı ve salıncaklara wd40 sıkmak. Bunlardan hangisinde geçti bilmiyorum :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...