Jump to content
Lupara

İzmirde Koltuk Tamiri yapan yer

Tavsiye Edilen Mesajlar

Lupara

Arkadaslar benim koltugun yaslanma yeri gicirdayip duruyor. Yaslanma kismini sarsinca saga sola tikir tikir sallaniyor. 

Dosemeci, "koltuk mekanizmasi gidik, tornacida yeniden yapilmali" dedi. 

İzmirde bu isten anlayan tecrube ettiginiz becerikli bir yer var mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

hocam 3. nesilde de koltuklar özellikle kışın fena gıcırdıyor,  sinir olmamak elde değil. şeytan diyor git herter'de @dr_azoom asalet hocanın başına tebelleş ol ama onların da yapabileceği bir şey yok gibi.  ne yapılabilir bilmiyorum:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Gıcırdama mevzuuna bir şey diyemeyeceğim ama sallayınca tıkırdamasına forumdan bir arkadaşın çözümü vardı bir konuda. Şu an mobil olduğum için bulamayacağım ama siz bulamazsanız yarın bir arama yaparım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Kaynak makinem olsa kendim girişeceğim.

Şeytan diyor koltuğu sök. İşten sonra evde uğraş bir kaç gün. Ama bu süre zarfında arabaya bir tabure koymam lazım. Araba hergün lazım maalesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Bu sorunu çözmeyebilir ama ben koltukla ilgili baska bir sorun için Internette güzel bir çözüm bulup uygulamistim.  Bazen sürücü koltugunun sag tarafina bozuk para gibi küçük ebadda seyler kaçabiliyor ve bunlari yerde arayip bulmak sorun oluyor.  Bu sorunu çözmek için Koçtas gibi yapi marketlerde 1.5 m kadar uzunlukta ev kalorifer borusu izolasyon hortumlari satiliyor.  Bunlar bazen gri renkte köpük, bazen de köpük üzeri alüminyum folyo kapli oluyor.  Ben alüminyum folyo kaplisindan almistim.  Bu izolasyon hortumundan uygun uzunlukta kesip sürücü koltugunun sag tarafina (orta konsol ile koltuk arasina) elle sikistiriyorsunuz.  Bundan sonra bir daha o bosluktan bozuk para, vs yere düsmüyor.  Ayni uygulamayi yolcu koltugunun sol tarafi için de yapabilirsiniz.  Dedigim gibi gicirdama sorununu çözer mi, bilemem ama yere bozuk para düsme sorununu çözüyor.  🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...