Jump to content
xenofx

Mazda 626 Termostat Değişimi (1991 model)

Tavsiye Edilen Mesajlar

xenofx

(626 gd 91 model aracımda ) Motorun geç ısınması ve hızlanınca sıcaklığında hızla düşmesi beni şüphelendirdi, zaten aşırı bir yakıt tüketimi vardı.

Termostat kapağını söktüm, lastik contası bitmiş bir kısmı yok olmuş kaçak vardı. Termostatı söküp temizledim üzerinde 82 derece yazıyor. Test ettim açıp kapatıyor.

Fakat orjinali 88 mi yoksa 82 mi bilmiyorum, emin olan varsa OEM numarası ile beraber dereceyi söyleyebilir mi?

Ayrıca termostat etrafına takılan lastik contayı nereden bulacağım? Son olarak kapak contası yerine sıvı conta sürsem yeterli olurmu yoksa kapak contası kestireyimmi?

Screenshot_9.jpg

Screenshot_10.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xenofx

Conta aldım fakat conta takınca kapaklar arasında Aralık kalıyor. Sadece kapak arası kağıt conta ve sıvı conta kullanarak taktım şu an on numara oldu. Motor hemen ısınıyor ve ısı sabit kalıyor. Bir süre sonra suyu komple yenileyip yeni antifiriz ekleyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Conta görevini yerine getirir umarım. Geçmiş olsun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...