Jump to content
zaybatsu

1. Nesil Mazda 3 Yolda Sağ Tarafa Kayıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

zaybatsu

Mazda 3 bk sedan 2005 model aracim duz yolda giderken hafifden sağ tarafa doğru kayiyor ve göturmedigim rot balansci kalmadi sorunun lastiklerden kaynaklanacağini da söylediler lastikler izliymis sizce ne olabilir ?

biliyorum biraz saçma soru oludu ama belki basina gelen arkadaslarimiz vardir diye dusunuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doganayomer

Hocam yazlık lastikleri kullanırken araba ok gibi düz gidiyordu kışlıkları taktırdım sağa doğru gitmeye başladı geçen sene aynı kışlıklarla gezdim hiç sağa sola çekme yoktu, rot ayarı bozulmuş olabilir zaman bulduğumda bir rot ayarı yaptıracağım. Sizin için fikir olabilir lastik havaları dengesiz olunca da çeker, lastiğin birinde belki kaçırma vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zaybatsu
17 saat önce, doganayomer :

Hocam yazlık lastikleri kullanırken araba ok gibi düz gidiyordu kışlıkları taktırdım sağa doğru gitmeye başladı geçen sene aynı kışlıklarla gezdim hiç sağa sola çekme yoktu, rot ayarı bozulmuş olabilir zaman bulduğumda bir rot ayarı yaptıracağım. Sizin için fikir olabilir lastik havaları dengesiz olunca da çeker, lastiğin birinde belki kaçırma vardır.

Bakalim ya olmadi sağtarafi biraz fazla basicam dengelicekmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...