Jump to content
AliG32

Direksiyondan gelen ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

AliG32

Merhabalar,

Aracım 2006 model mazda 3 aracımı ilk çalıltırmadan sonra bir iki dk yol gittikten sonra direksiyonda sağa sola çevirmelerde sürtme sesi gibi ses geliyor.Varmı acaba daha önce bunun gibi bir sorunla karşılaşan ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Park halindeyken saga sola cevirince de ses var mi?

varsa Amortisor takoz ve bilyalari olabilir. Yoksa devam. . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AliG32

Biraz ilerledikten sonra gelmeye başlıyor dursamda geliyor ses.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Umariz öyle değildir ama eger direksiyon kolonunda bir ariza varsa kolonun değişmesi gerekebilir.  Bu da hem pahalli hem de az bulunan bir parça.  Bunu Mazda yetkili servis bilebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
67Bulent1976

Gacur gucur lastik sesi gibiyse ses,direksiyon kutusu çubuğunda dışında çevreleyen yüzük lastik var,zamanla eskiyor ses ondan gelir,benim de 2005 mazda 3 de vardı,lastik degisdi sorun gitti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AliG32
7 saat önce, 67Bulent1976 :

Gacur gucur lastik sesi gibiyse ses,direksiyon kutusu çubuğunda dışında çevreleyen yüzük lastik var,zamanla eskiyor ses ondan gelir,benim de 2005 mazda 3 de vardı,lastik degisdi sorun gitti

Evet ses lastik sesi gibi deniyim bi nerden bulabilirim onun lastiğini ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
67Bulent1976
6 saat önce, AliG32 :

Evet ses lastik sesi gibi deniyim bi nerden bulabilirim onun lastiğini ?

Ben Ankarada özel mazda servisinde İsmail Çimel ustaya yaptırdım.İstanbulda da yetkili veya özel mazda servisi vardır,direksiyon kutusu yerinden çıkarılıyor ve kutuyu açmıyorlar sadece kutuyla demir çubuğu birleştiren yerdeki yüzük lastik değisiyor,iyi bir direksiyon tamir yeri de belki yapar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...