Jump to content
Byserkaan

Motorda ki Garip Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

Byserkaan

Abilerim Merhaba.1998 Mazda 626 2.0 GF aracım var. Yeni aldım. Motor soğukken araca gaz verip çekince sanki bileyleme makinasına bıçak sürtermiş gibi ses geliyor. Video çektim, linkide aşağıda. Anlayan daha önce yaşayan varsa bir yol gösterebilir mi ?

Youtube Link - Motor sesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Vitesteyken yani ilerlerken de geliyor mu?

Sadece bostayken geliyorsa muhtemelen bir rulman bozulmus. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Byserkaan
5 dakika önce, Lupara :

Vitesteyken yani ilerlerken de geliyor mu?

Sadece bostayken geliyorsa muhtemelen bir rulman bozulmus. 

Viteste yok abi. Sabah ilk çalıştığında motor ısınana kadar ve sadece gaz verip çektiğimde devir düşerken geliyor. Gaz verirken gelmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
Bir saat önce, Byserkaan :

Viteste yok abi. Sabah ilk çalıştığında motor ısınana kadar ve sadece gaz verip çektiğimde devir düşerken geliyor. Gaz verirken gelmiyor.

Bence rulmanlardan biri aşinmis. Devir yukselirken de ses yapiyordur ama motor sesinden duyulmuyordur. 

Klima varsa buyuk ihtimal klima kompresor rulmanidir.

Bir tamirciye gostermekte fayda var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Byserkaan
7 dakika önce, Lupara :

Bence rulmanlardan biri aşinmis. Devir yukselirken de ses yapiyordur ama motor sesinden duyulmuyordur. 

Klima varsa buyuk ihtimal klima kompresor rulmanidir.

Bir tamirciye gostermekte fayda var. 

İlgin için teşekkür ederim abi. İlk fırsatta gidecem. Bununla beraber farklı sorunlarımda var. Yolda giderken gaz pedalı sabit olduğu halde devir 0 - 4000 arası sapıtıp stop ediyor. Kaputu açıp kabloları kurcaladığımda çalışıyor. Tahminim sensöre giden kabloların biri ya şase yapıyor. Yada kopukluk var. Birde LPG ayarı yaparken bilgisayara bağlıyorum. Araç 70 derecedeyken kalibrasyonu başlatıyorum. Birden 55 derecelere düşüyor. Kalibrasyonu iptal ediyor. Galiba hepsi elektriksel bir sorun gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Bir tamirciye götür lifte kaldırıp ses gelirken sesin nerden geldiğini tespit edin bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
11 saat önce, Byserkaan :

İlgin için teşekkür ederim abi. İlk fırsatta gidecem. Bununla beraber farklı sorunlarımda var. Yolda giderken gaz pedalı sabit olduğu halde devir 0 - 4000 arası sapıtıp stop ediyor. Kaputu açıp kabloları kurcaladığımda çalışıyor. Tahminim sensöre giden kabloların biri ya şase yapıyor. Yada kopukluk var. Birde LPG ayarı yaparken bilgisayara bağlıyorum. Araç 70 derecedeyken kalibrasyonu başlatıyorum. Birden 55 derecelere düşüyor. Kalibrasyonu iptal ediyor. Galiba hepsi elektriksel bir sorun gibi görünüyor.

Sorunlariniz elektriksel gibi gorunuyor. Ama daha once isi bilmeyenler ellemis bence. 

Kablolarin soketlere girdigi yerlere bakarak baslayin. 

Bu arabadan anlamayan birine goturmeyin derim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...