Jump to content
Gkmn

Radyatör su giriş ve çıkış hortumlarında şişme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gkmn

1999 model mazda 626 GF

2 ay önce aracın üst kapak conta siboplar sibop contaları pistonlar segmanlar değişti ama yine su hortumlarında bariz bir şişme var yağ yakma yok su eksiltme azda olsa var ama benden önceki sahibi antifriz yerine su kullanmış kaloriferinde de sorun var ısıtmıyor petek yıkalıdır die iptal edip hortumları düz bağladım yine aynı değişen birşey olmadı tek değişiklik tüp beyni daha iyi ısındı termostat yeni aracın çekişinde düşmede var hele rampaları görmek istemiyorum sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Su hortumlarında şişme varsa üst kapak contasında sorun var demektir conta soğutma sistemine basınç kaçırdığını düşünüyorum kalöriferdeki ısınma sorunuda petekten kaynaklı olabilir petekleri temizletmelisin.

Kardeşim aracın motoru yeni dolayısıyla çekişinin iyi olması lazim motorun doğru dürüst yapıldığından vede üst kapak contasından şüpheliyim. Tamir eden ustaya götür sorunları anlat bakalım ne diyecek.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...