Jump to content
AliG32

1. Nesil Mazda 3 Direksiyondan Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

AliG32

Herkese merhabalar,

-Mazda 3 2006 model aracımın direksiyonunda biraz kullandıktan sonra aşşağıda eklediğim videodaki sürtünme sesine benzer bir ses yapmaktadır.Daha önce bu gibi sıkıntıyla karşılaşan var mı ?

-Birde sis farı camı kırık ve tampona sabitlenmemiş büyğk ihtimalle sonradan takılmış.Sis farı fiyatlarında bilgisi olan yada satan var mı ? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade

Ben sesi anlamadım, silecek sürtmesi gibi duydum. Kayışlardan geliyor olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AliG32
20 dakika önce, Renegade :

Ben sesi anlamadım, silecek sürtmesi gibi duydum. Kayışlardan geliyor olabilir.

Kaukçuk sesi gibi bir ses döndükçe geliyor.Silecekller çalışmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doganayomer

Ön amartisör takozu ve bilyalarından geliyor olabilir, sesi bende duyamadım ama sağa sola çevirmelerde hafiften ses varsa olabilir, tümseklerden geçerkende hafiften vurma sesi geliyor mu? Lastik havaları ne durumda önce onu bir kontrol edin farklı zeminlerde de direksiyon çevirin her seferinde yapıyorsa ön aksamı kontrol ettirin. Sis farı camı konusuna gelirsek benim 2 camda kırıktı serviste tamirini yaptırdım değiştirmedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AliG32
1 saat önce, doganayomer :

Ön amartisör takozu ve bilyalarından geliyor olabilir, sesi bende duyamadım ama sağa sola çevirmelerde hafiften ses varsa olabilir, tümseklerden geçerkende hafiften vurma sesi geliyor mu? Lastik havaları ne durumda önce onu bir kontrol edin farklı zeminlerde de direksiyon çevirin her seferinde yapıyorsa ön aksamı kontrol ettirin. Sis farı camı konusuna gelirsek benim 2 camda kırıktı serviste tamirini yaptırdım değiştirmedim.

Ne kadara yaptılar acaba serviste tamirini ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doganayomer

2 yıl önce iki sis farı cam tamirini ve içinin boyanmasını 80 tl ye yapmışlardı güncel fiyatını bilemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Kontak kapalıyken aynı ses geliyor mu?

ses nereden geliyor? Birisi içeriden çevirirken bir kişi de kaput altını dinlemeli. 

bk kasada elektrik desteği yok. Sadece hidrolik direksiyon vardı sanırım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...