Jump to content
Prejtr

1.Nesil Mazda 3 Motor Yenilemeden Sonra Lpg Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Prejtr

Günaydın, 2007 mazda 3 aracıma ankara rem oto da yeni motor yaptırdım. Motor yaptırmadan önce lpg ile bir sorunum yoktu 1.5 yıldan beri lpg de kullanıyordum.

motoru yaptırdıktan sonra bin km benzinde kullanmam söylendi kullandım da ve bin km sonunda yağ vs değiş lpg aktif ettirmem söylendi. 

lpgyi taktırdığım yere aktif ettirdim. İlk yapılan ayarda 2 gün kullandım bir arıza ışığı felan yanmadı ama çekiş düşük ve tekleme yapıyordu tekrar gittim yeniden ayar yaptılar ertesi gün motor ışığı yandı. 

Rem otoya ve lpg montajı yapan yere gittim ikiside bizlik değil diyor. Ama şuan aracımda motor arıza ışığı yanıyor ve çekiş düşür bir de tekleme yapıyor.

Lpg ci oksijen sensörü hatası veriyor ve bizlik bi durum değil dedi. Rem otoya söyledim oksijen sensörü saglam lpg ci ayarlamalı bunu dedi yada böyle bineceksin dedi. Nası çözeceğim bu sorunu bilemedim. Motor yaptırmadan önce lpg uyumu gayet iyiydi. Aracın bir yerini yaptırıyorum başka bi yerden arıza veriyor sanayiden çıkamaz oldum 🤦‍♂️

Kendi Multimedya ekranında aldığım hata;
ho2s heater control circuit low bank 1 sensor 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87

Benzinde problem var mı? Hata veriyor mu? Çekişte sorun var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...