Jump to content

1992 model Mazda 323 sedan radyatör fanının sürekli çalışması !

atabey1
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili Mazda severler selamlar öncelikle hepinizin yeni yılını kutlarım. yaklaşık 1 hafta kadar önce aracımın orijinal olan radyatörü çatlak olmasından dolayı değiştirildi yan sanayii radyatör takıldı bir kaç gündür aracın hararet göstergesi olması gereken yere geldiği zaman fan devreye giriyor ve hiç durmuyor sürekli çalışıyor yaz günlerinde dahi kolay kolay fan açmayan aracımda sorun ne olabilir ? bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk akla gelen yan sanayi radyatörünüzün içinde çapak, döküntü vb. pisliklerden dolayı suyun yeterince devir daim yapmaması (tıkanınıklık var diyebiliriz) veya radyatörünüzün su ve dolaşım kapasitesinin motoru soğutacak miktarda olmaması. Kontrol edilip test edilmesi gerekir diye düşünüyorum. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, atabey1 :

Sevgili Mazda severler selamlar öncelikle hepinizin yeni yılını kutlarım. yaklaşık 1 hafta kadar önce aracımın orijinal olan radyatörü çatlak olmasından dolayı değiştirildi yan sanayii radyatör takıldı bir kaç gündür aracın hararet göstergesi olması gereken yere geldiği zaman fan devreye giriyor ve hiç durmuyor sürekli çalışıyor yaz günlerinde dahi kolay kolay fan açmayan aracımda sorun ne olabilir ? bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler ...

araca su koymuşsunuz.  bu yüzden havasını alamamışsınız.  sistemde hava olduğu için de müşür ısınıp fan açtırıyor. .   antifiriz koymak zorundasınız. yoksa sistemin havasını alamazsınız. suyla araba çalışmaz..     eğer antifirz koyduysanız  müşürün soketine bakın. yada ben elendim 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...