Jump to content
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemesinde son hafta ⚠️

Sevinçten Uçuyoruz Rotary Motor Geliyor


speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Anlatan adamları severim ama tabiki Rx9 konsepti ile thumbnail yapılmış clickbait bu video. Rx9 çoktan iptal edildi. Rotary bildiğimiz anlamda aracın tekerleklerine bağlı 9000 çeviren, bizim gaz pedalı ile sürüşte kontrol ettiğimiz bir motor olarak gelmeyecek. Siz elektirikli aracınızla sessizce gezerken piliniz boşalırsa arka planda onları şarj etmek için hazırlanan bir ünite bu. 

İster rotary ister pistonlu benzin veya dizel. Bütün fosil yakıtlı motorlar artık avrupa kıtasında ve civarında bitti.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motorlarla ilgilenen herkesin izlemesi gereken bir video.  Rotary motorun geri dönmesi bence motorlarda çeşitlilik açısından çok önemli bir adim.  Umarım gerçekten Türkiye'de de rotary motor görürüz.  Ancak, rotary motor benzinli motora göre çok daha az sayıda üretildigi için şu handikape sahip:  benzinli motor senelerce üzerinde çalışılarak neredeyse kusursuza yakın hale getirildi, rotary motor henüz o durumda degil.  Yani rotary motorun uzun bir yolu var.

Bence önümüzdeki en az 5 - 6 sene Türkiye'de elektrikli araç yaygınlaşması bir ütopyadır.  Bunun nedeni sarj istasyonu altyapısının olmamasıdır.  Yakın gelecekte olacagına da inanmıyorum.  Ancak, pek tabii ki hybrid araçlar yaygınlaşacaktır çünkü onlar için şarj istasyonu gerekmiyor (sadece plug-in hybridler kabloyla sarj ediliyor ama Türkiye'deki hybridler plug-in degil).  Halkın hala hybrid almamasının muhtemel nedeni yeni teknolojilere sıcak bakmaması olabilir.  Yoksa benzin fiyatlarının bu denli yüksek oldugu bir ülkede hybridler talep patlaması yaşardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

son rx-8 üretildikten bugüne gelinen süreçte her hafta böyle haberleri gördük. meraklıları da umutlanmayı bir türlü bırakmadılar maalesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...