Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Ön Park Sensörlerinin Saçmalaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba, arkadaşlar, geçen gün arabayı yıkandıktan sonra ön sensörler sürekli bir engel varmış gibi saçma sapan tepkiler vermeye başladı. işin ilginc tarafı bir engel vatken zaman zaman doğru çalışırken önü alenen açıkken kesintisiz sesle dibine kadar girmişim uyarısı veriyor. olay tamamen yıkamadan sonra oldu. 

önce su falan girmiştir kururken geçer derken iki üç gün oldu saçmalamaya devam ediyor. konu hususunda malumatı olan kimse var mı? basit bir çözümü yoksa yakında 110 bin bakımı için gidince göstericem bakalım.

teşekkürler..

Diğer Sitelerde Paylaş

bu park sensörlerinin dış ortam korumaları oldukça kuvvetli. sorunun su yüzünden olabileceği zayıf bir ihtimal. kablolarında bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ben

Diğer Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Mehmet Özdemir :

bu park sensörlerinin dış ortam korumaları oldukça kuvvetli. sorunun su yüzünden olabileceği zayıf bir ihtimal. kablolarında bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ben

hocam yağmur vs çok kirliydi fark etmemişim yıkayınca gördüm, biri park halindeyken aracın önüne sürtmüş.  ön logonun kaputla birleştiği yeri bayagı bir zorlamış, belki ondan olabilir. 110 bin bakımda göstereyim bakalım. 

Diğer Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Katil Balina :

hocam yağmur vs çok kirliydi fark etmemişim yıkayınca gördüm, biri park halindeyken aracın önüne sürtmüş.  ön logonun kaputla birleştiği yeri bayagı bir zorlamış, belki ondan olabilir. 110 bin bakımda göstereyim bakalım. 

darbe varsa direkt ondandır o zaman hocam. sensörlerin içlerindeki piezolar darbeye karşı oldukça hassaslar

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş

şahsi kanaatim, sensörlerden birisi ya bozuldu, yada ara ara şase almaya devam ediyor. Kablolar tek tek sökülüp sorun olan sensör tespit edilebilir. 

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş
  • Yeni Oluştur...