Jump to content

Gizli Kontak Hakkında (Practica)

greypratica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabayı çalıştırıp kalktım  arac gaz kesti..ve stop etti.daha sonra  kontağı cevirdigimde marş bastı  ama çalışmadı.sizce ne olabilir ? not: arabada benzin var buji kabloları gevsek değil ..hava karardıgı içinde ugrasamadım araba öylece kaldı  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

pislik gelmiş olabilir 2 buji kablosunun yerini deiştir marşa bas öksürt daha sonra deiştirdigin buji kablolarını dogru yere takıp tekrar dene

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bülent yarın gündüz gözü ile bir deneyeyim dedigini  insallah calısır calısmazsa da ugras dur artık...

kablolardan 2 sinin yerini deiştir iice bas marşa 3-5 defa aksırsın tıksırsın, sonrasında yine dogru yere takmayı unutma sorun buysa,çalışır lakin güvenme aynı pislik 100 mt sonra yine yolda bırakabilir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

enjeksiyonlu  araba..bir tamirci ile görüstüm felaket senaryosu üretti hemen triger kopmus olabilir felan die..mazdayı bıraktım oldugu yerde emektar fordla geri döndüm ..:)güne mazda ile basla fordla bitir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

enjeksiyonlu  araba..bir tamirci ile görüstüm felaket senaryosu üretti hemen triger kopmus olabilir felan die..mazdayı bıraktım oldugu yerde emektar fordla geri döndüm ..:)güne mazda ile basla fordla bitir :)

bu sölediğim enjeksiyonluda yararmı bilmem sen kayışada bak marşa yüklenmeden
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sagol halil ..normal kalktım gaza yüklendim  aniden kesti yıgıldı araba ve stop etti..sonra calıstırmaya uğrasınca  çalışacak gibi ama sanki motoru hafif sallıyor ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi görmeden bişey söylemek pek garanti değil ama

ateşleme veya yakıt gelmiyor olabilir  :)

abi senin Şakir kaç km deki triger kayışında sorun olsun  ???

triger kayışı koparsa motor boşa dönermiş  gibi gıv gıv eder hiç çalışma isteği yok gibi döner

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben arabayı aldıgımda triger degişmişti..benim de  ilk aklıma gelen atesleme ve yakıt gelmiyor mu sorusu oldu..yakıtın gelmedigi nasıl anlasılır acaba eski arabalarda benzin filtresinden anlasılıyordu yanlıs bilmiyor isem ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi pedalların solundaki kapaklı kutuyu diyorsan sigorta kutusu var orda

evet benim familyada da ordaydı o sigorta kutusu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aklıma geldide gecen ayagım carptı ona calısmamıstı araba ama hiç elektrik gelmemişti :)az önce aklıma o geldi ama o degil problem sanırım  :)neyse bakalım yarın usta ne diyecek bekleyelim görelim ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzin pompası arızalanmış olabilir.Motor ana rölesinden olabilir(motor bölümündeki sigorta kutusunda)Ateşleme ve benzin geliyor mu bakmak gerekir ilk etapta.Zaten bir buji kablosunu yerinden çıkarıp düzgün saplı bir tornavida ile ve tahta buji kablo pensesi ile tutarak çarpılmadan tornovida aracın üstündeki bir metale yaklaştırıp kontrol edersek kıvılcım yapıyormu diye ateşlemenin olup olmadığını anlarız.Benzin pompasını ise depo kapağını açıp bir yandan marşa basılmasını sağlayın ve deponun içini dinleyin benzin pompasının sesi geliyormu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzin pompası arızalanmış olabilir.Motor ana rölesinden olabilir(motor bölümündeki sigorta kutusunda)Ateşleme ve benzin geliyor mu bakmak gerekir ilk etapta.Zaten bir buji kablosunu yerinden çıkarıp düzgün saplı bir tornavida ile ve tahta buji kablo pensesi ile tutarak çarpılmadan tornovida aracın üstündeki bir metale yaklaştırıp kontrol edersek kıvılcım yapıyormu diye ateşlemenin olup olmadığını anlarız.Benzin pompasını ise depo kapağını açıp bir yandan marşa basılmasını sağlayın ve deponun içini dinleyin benzin pompasının sesi geliyormu?

tesekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...