Jump to content
Ali

Ferrari Hybrid Kervanına Katılacak...

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Artık F1 araçlarında bile kullanılacağı yönünde spekülasyonlara yol açan hybrid teknolojisi Ferrari’yi de harekete geçirdi. Şirketin Başkanı Luca Cordero di Montezemolo, Alman basınına yaptığı bir açıklamada hybrid teknolojisine sahip Ferrari modellerinin 2015 yılında pazara sunulacağını duyurdu.

Formula 1’in Kinetik Enerji Geri Dönüşüm Sistemi (Kinetic Energy Recycling System - KERS) ile paralel yürütülen araştırma - geliştirme çalışmaları çerçevesinde Ferrari modelleri için de alternatif enerji kaynakları inceleniyor.

Belki Ferrari tutkunları bu girişimleri garip karşılayabilir ama bu konuda karar verecek olan üst düzey yöneticiler fikrini değiştirmedikçe bu proje yürürlüğe girecek. Üstelik bu girişim İtalyan spor otomobil üreticisinin çevreci otomobiller üretmek için attığı ilk adım değil. Hatırlanacağı gibi 2008’in başlarında yapılan Detroit Fuarı’nda E85 (Etanol) ile çalışan F430 Spider Bio Fuel Conceptkonsepti Ferrari tarafından tanıtılmıştı.

post-76-141695268424_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...