Jump to content

Traction Control


Guest maz14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Halk arasinda "anti-patinaj sistemi" olarak da isimlendirilen çekis kontrol sistemi, elektronik bir aktif güvenlik ünitesidir. Çekis Kontrol Sistemi Nedir?

Otomobilin çekise sahip tekerleklerinden herhangi birisi gereginden fazla dönüp patinaja düstügünde devreye giren sistem gazi kademeli olarak kesip motor gücünü gerekli oranda düsürerek patinaji önler. Böylece tekerleklerin yola tutunmasi saglanarak aracin güvenli bir sekilde yol almasi saglanir.

Hangi araçlara uygulanabilir?

ABS fren sistemli ve enjektörlü her türlü araca uygulanabilir.

Çekis Kontrol Sistemi'nin avantajlari nelerdir?

Çekis Kontrol Sistemi bulunmayan araçlarda kaygan zeminlerde (islak, buzlu, toprak, vb.) ve dönüslerde gereginden fazla gaza basilmasi durumunda çekis yapan tekerlekler hizla bosa döner ve aracin savrulmasina sebep olabilir. Oysa Çekis Kontrol Sistemi bulunan araçlarda her türlü yol sartlarinda emniyetli yol tutus saglanir.

- Sürüs güvenliginizi arttirir

- Virajlarda yoldan çikmanizi engeller

- Kayfan zeminlerde güvenli yol almanizi saglar

- Her türlü yol sartinda daha performansli kalkis yapmaniza yardim eder

- Lastik ömrünü uzatir

- Aks, debriyaj balatasi, sanziman vb. aktarma organlarinin ömrünü uzatir

- Kullanim tarzina göre ayarlanabilir

- Istenildiginde devreden çikartilabilir

- Aracin orjinal tesisatini bozmaz

- -40 C, +80 C ortam sicaklakliklari arasinda çalisabilir

"... Yaptigim inceleme ve test sürüslerinde hiçbir olumsuzluk görmedim. Gerek üretim sekli, gerekse elde edilen sonuç itibariyla çok profesyonel bir sistem. Ürünün en büyük avantaji sürücünün kullanim tarzina göre ayarlanabilmesi ve aracin orjinalligini bozmamasi. Bu sistem hem istenildiginde devreden çikartilabiliyor, hem de sökülmek istendiginde hiçbir olumsuz iz birakmiyor.

SÜRÜS GÜVENLIGI IÇIN FAYDALI VE GEREKLİ.'' Onno Usta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Volkan tam zamanında konu açtın yarın yola çıkacağım yol durumu biraz karlı ve buzlu olabilir bu sistemi açacağım değilmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Volkan tam zamanında konu açtın yarın yola çıkacağım yol durumu biraz karlı ve buzlu olabilir bu sistemi açacağım değilmi

abi kimileri karlı-buzlu yolda işe yaramadığını ve kapatmak gerektiğini söylese de,tanıtımlarında özellikle karlı ve buzlu yollarda kalkıştaki rahatlığı ön plana çıkıyor  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...