Jump to content
Ali

Mazda Kiyora Concept

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

MAZDA KIYORA CONCEPT

Mazda Kiyora; Hafif, gelecek nesilin temsilcisi ve bir şehiriçi kompakt konsept araç olan Mazda Kiyora, 2-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 2008 Paris Uluslararası Motor Show’da gösterilecek…

Mazda 2008 Paris Motor Show’da yenilenmiş yüzüyle Mazda MX-5, tamamen yeni MZR-CD 2.2 turbo dizel motora sahip Mazda6, MZ-CD 1.6 turbo dizel motorlu Mazda2’nin de aralarında bulunduğu yıldızlarıyla yer alacak; Fuarın yıldızı ise Mazda’nın konsept aracı Kiyora…

Japonca ‘Temiz ve Saf’ anlamına gelen Mazda Kiyora, sürüş zevki, çevrecilik ve güvenlik özelliklerinin mükemmel bir bileşimi olarak, Mazda’nın ‘Sürdürülebilir Zoom-Zoom’ adını verdiği uzun dönemli teknloji geliştirmelerini temsil ediyor.

“Kiyora” Mazda tasarımcılarına, şehir hayatının beraberinde getirdiği, kirlilik, gürültü, susuzluk gibi negatif etki yaratan özelliklerinden kurtulmayı sağlayacak, içine girildiği andan itibaren bir peyzajın rahatlığını hissettiren bir araç kavramıyla ilham verdi. Araç, Mazda’nın gelecek nesil 4 silindir direkt enjeksiyonlu motoru, firmanın eşsiz SIS (Smart Idle Stop) sistemi ve mükemmel yakıt ekonomisi ve düşük CO2 salımı özellikleriyle donatıldı. Ayrıca Nagare’nin geliştirilmiş aerodinamik performansı da katkı sağlayan bir başka özellik. Bu yeni konsept araç, Mazda’nın sürüş kalitesinde mükemmelliği arayışının bir sonucu olan tamamen yeni tasarım anlayışı; ağırlıkta maksimum azaltma ve yüksek güvenlik özellikleri temeline oturuyor. Ayrıca, iç dizayn özellikleri ve yeni fonksiyonlarıyla genç bir yaşam tarzını da destekliyor.

Paris Motor Show’da Mazda standında sergilenecek olan Kiyora’ya, dünyada ilk kez gösterimleri yapılacak; makyajlanmış Mazda MX-5, yeni geliştirilen MZR-CD 2.2 turbo dizel motorlu Mazda6 ve MZ-CD 1.6 dizel motorla güçlendirilmiş olan Mazda2 eşlik edecek. Standta ayrıca, Mazda’nın Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda6, Mazda CX-7 ve Mazda BT-50 modelleri de yer alacak.

NOT :arabam.com dan alıntıdır

post-76-141695270719_thumb.jpg

post-76-141695270723_thumb.jpg

post-76-141695270727_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
ozanm3

bugun gazetede de vardı haberı parıs fuarında mı ne tanıtılcakmıs

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...