Jump to content
Burak

Mazda Paris’te Show Yaptı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

Mazda Paris’te Show Yaptı

James M. Muir; "Ekonomik Kriz Mazda Türkiye’yi Etkilemeyecek"

Mazda 2008 Paris Motor Show’da yenilenmiş yüzüyle Mazda MX-5, tamamen yeni MZR-CD 2.2 turbo dizel motora sahip Mazda6, MZ-CD 1.6 turbo dizel motorlu Mazda2’nin de aralarında bulunduğu yıldızlarıyla yer aldı; Fuarın yıldızı ise Mazda’nın konsept aracı Kiyora oldu.

Japonca ‘Temiz ve Saf’ anlamına gelen Mazda Kiyora, sürüş zevki, çevrecilik ve güvenlik özelliklerinin mükemmel bir bileşimi olarak, Mazda’nın ‘Sürdürülebilir Zoom-Zoom’ adını verdiği uzun dönemli teknoloji geliştirmelerini temsil ediyor.

“Kiyora” Mazda tasarımcılarına, şehir hayatının beraberinde getirdiği, kirlilik, gürültü, susuzluk gibi negatif etki yaratan özelliklerinden kurtulmayı sağlayacak, içine girildiği andan itibaren bir peyzajın rahatlığını hissettiren bir araç kavramıyla ilham verdi. Araç, Mazda’nın gelecek nesil 4 silindir direkt enjeksiyonlu motoru, firmanın eşsiz SIS (Smart Idle Stop) sistemi ve  mükemmel yakıt ekonomisi ve düşük CO2 salımı özellikleriyle donatıldı.

Mazda Avrupa Başkanı James M. Muir “ bu tip bir araç üretme planımız var. Aracın yapımında oldukça hafif malzemeler kullanıldı. Mazda2’den daha küçük olacak ve gençleri ve gezmeyi sevenleri hedefleyecek. Tam bir şehir otomobili olacak. Aslında bu tam da İstanbul’a uygun bir araç” dedi.

Paris Motor Show’da Mazda standında dünyada ilk kez gösterimi yapılan Kiyora’nın yanı sıra makyajlanmış Mazda MX-5, yeni geliştirilen MZR-CD 2.2 turbo dizel motorlu Mazda6 ve MZ-CD 1.6 dizel motorla güçlendirilmiş olan Mazda2 eşlik etti. Standta ayrıca, Mazda’nın Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda6, Mazda CX-7 ve Mazda BT-50 modelleri de yer aldı.

James  Muir Paris Motor Show’da gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’de operasyonu devraldıklarından bu yana ekonomik ve siyasi anlamda iniş ve çıkışlar yaşandığını ama bunun kendilerini etkilemeyeceğini” söyledi.

James Muir; “Hedeflerinin öncelikle güçlü bir marka imajı ve satış teşkilatı kurmak olduğunu belirtti. Muir; Tüm Avrupa pazarlarında ilk 10 marka içinde yer almayı hedeflediklerini ve Türkiye’de de bunu hedeflediklerini belirtti. Avrupada sattıkları araçların yüzde 95’ini kendilerine ait operasyonlar kanalıyla sattıklarını, bunuda çok büyük bir avantaj olduğuna dikkat çekti. Muir; “Ekonomideki tüm iniş çıkışlara rağmen fiyatlarda değişim yapmamalarının, marka olarak Türkiye’de olmanın getirisi olduğunu da”  söyledi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
OveRMinD

Şu anda Türkiye'de ne satıyolar ki ekonomik krizden etkilenecekler? :D :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

ilk 3 seneyi unutmasın kimse millet 6 ay bekliyodu 1 sene bekliyodu mazda almak için Türkiyeye girişi Honda ve Toyota dan daha iyi ;)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
babatolia

""""ekonomik kriz bizi etkilemez""""""" bu sözler çok tanıdık geliyor :D :D :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
htuygun

mazda2 nin 1.6 dizeli mi üretilmiş.. ???

elalemin volkswagen i millete şirin görünmek için passatta vergi,yakıt avantajı olsun diye 1.4-1.6-1.8 motor seçenekleri sunarken mazda6 2.0 yetmez gibi 2.2 lere çıkıyor birde,böyle olursa tabii ağır satılır Türkiye de mazda  >:(

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...